IV Всеукраїнська Конференція-Олімпіада геометричної творчості імені В.А. Ясінського
29.02.2020 р.
У Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського відбулася IV Всеукраїнська Конференція-Олімпіада геометричної творчості імені В.А. Ясінського.
Для участі в олімпіаді зареєструвались 312 учнів та 36 учителів з різних областей України та районів Вінницької області. За підсумками заочного етапу олімпіади на очний її етап запрошено: 229 учнів та 27 учителів математики. Присутні вчителі та учні з Києва, Харкова, Одеси, Кривого рогу, Полтави, Вінниці, Ладижина. З Вінницької області зареєструвалися вчителі та учні з Теплицького, Чернівецького, Тиврівського, Могилів-Подільського, Тростянецького, Козятинського, Барського, Ямпільського, Крижопільського, Чечельницького, Липовецького, Немирівського, Вінницького районів.
Олімпіада працювала за трьома напрямами:
• Турнір методичних знахідок (для вчителів);
• Змагання із розв’язування геометричних задач (для учнів);
• Конкурс творчих робіт з геометрії (для вчителів з учнями).
Координатори заочного етапу Турніру методичних знахідок відібрало 7 із 11 зареєстрованих доповідей учителів. На семінарі-тренінгу виступили: Глущенко Тетяна Геннадіївна (вчитель математики Писарівської ЗОШ І – ІІІ ст.), Загирняк Олена Дмитрівна (вчитель математики Залузької ЗОШ І-ІІ ст., Теплицький район, Вінницька обл.), Борбуляк Ганна Дмитрівна (вчитель математики Мервинецької середньої загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів), Гетманенко Людмила Миколаївна (вчитель математики приватної школи «Екологія і культура» м. Київ) Маранчук Олександр Миколайович (викладач математики Вінницького торговельно-економічного коледжу Київського національного торговельно-економічного університету), Маліс Сергій Ілліч (вчитель математики Рішельєвського ліцею, м.Одеса).
В межах семінару-тренінгу з доповіддю на тему «Формульний круг» виступив відомий математик-методист, заслужений учитель України, двічі соросівський учитель, автор численних публікацій, присвячених популяризації геометрії Кушнір Іссак Аркадійович.
Змагання з розв’язування геометричних задач відбувалися у два тури. В першому турі учасники отримали 4 задачі, які вони мали розв’язати і здати членам журі впродовж 1,5 години. Особливістю змагання було те, що у першому турі учасники мали право взяти 2 вказівки, які зменшували максимальний бал на 2 пункти. У другому турі потрібно було впродовж години розв’язати дві задачі. Учасники змагань, які не пройшли у другий тур, отримали Сертифікати учасника.
Конкурс творчих робіт з геометрії проходив у два етапи – заочний та очний. Під час заочного етапу журі Конкурсу перевірило та оцінило 31 роботу учасників. Переможці заочного етапу, а саме 20 робіт, взяли участь у очному етапі олімпіади. Під час очного етапу Конкурсу творчих робіт з геометрії відбувся захист представлених робіт у формі дебатів (обговорення проблемних аспектів робіт).
Для учасників змагання із розв’язування геометричних задач, які не змогли потрапити в другий тур олімпіади був організований логічно-детективний квест «У світі геометрії».
Під час проведення квесту панувала доброзичлива, весела атмосфера. Учасники олімпіади брали активну участь у конкурсах, швидко і раціонально приймали рішення, злагоджено працювали в команді. У результаті змагань перемогла дружба.
Після закінчення другого туру змагань із розв’язування геометричних задач, а також турніру методичних знахідок, конкурсу робіт з геометрії, учасники олімпіади і члени журі взяли участь у урочистому закритті олімпіади.
Детальнішу інформацію можна знайти на сайті кафедри алгебри і методики навчання математики.
Переглядів: 1