Проект «Педагогічний інсайт»

23.10.2019 р.

Проект «Педагогічний інсайт», ініційований кафедрою педагогіки і професійної освіти, цьогоріч перейшов в інший вимір свого розвитку – зустріч студентів, викладачів Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського з кращими вчителями України, номінантами премії Global Teacher Prize Ukraine 2019, які ввійшли в десятку визнаних педагогів України найвищого рівня.

Гостинно вітала та ініціювала конструктивний діалог з учасниками зутрічі ректор університету, професор, заслужений працівник освіти України Лазаренко Наталія Іванівна.

Приємно вражені тим, що серед числа найкращих стали випускники нашого університету Олег Слушний – вчитель інформатики, нині директор ЗОШ №20 м. Вінниці, Сергій Петрович – викладач інформатики у Вінницькому коледжі НУХТ.

У кожного власний шлях до успіху. Про це вони щиро говорили під час зустрічі. Унікальний учитель, Олег Слушний є керівником Школи комп’ютерної грамотності вчителів. Став тренером центру «СУТО» – Сертифіковані українські технології освіти. Пан Олег бере участь у Міжнародному фестивалі освітніх технологій «ПЕРСПЕКТИВА» та Міжнародному пілотному проєкті «Освіта ХХІ сторіччя: зміни в контексті розвитку інформаційного суспільства».

До досягнень Сергія Петровича належить створення «СМАРТ-кабінету фізики» у коледжі. Завдяки Сергію освітній заклад вже сьогодні живе в доповненій реальності. Його учні створюють роботів, грають на музичному інструменті, створеному з ноутбука, дротів і фруктів.

До нас завітали з інших куточків України ті, хто зробив видатний внесок у вчительську професію. Під час зустрічі вони ділилися секретами своїх досягнень. Майя Тутаєва – вчителька математики Хмелівського НВО, що на Кіровоградщині, озвучила ідею «оживлення» уроків математики шляхом інтегрованого навчання, Наталія Гутарук – вчителька англійської мови із Запоріжжя розповіла про співпрацю з учителями з України та Європи на платформі eTwinning. Її учні – учасники понад 30 проєктів, один із яких триває нині як проєкт КА-229 в програмі "Еразмус+".

Наталя Пашковська, учителька географії та економіки з м.Каховка Херсонської області, презентувала свій досвід із тем «Мобільні технології передачі знань», «Інтердисциплінарний підхід у викладанні шкільної географії», «Навчальна мотивація учнів».

Людмила Таболіна – учителька української мови та літератури з Харкова розповіла як навчає своїх учнів бути толерантними. Під її керівництвом створено клуб, діяльність якого спрямована на популяризацію європейських цінностей. Із 2018 року він входить до Топ-10 Євроклубів України, які отримують консультаційну та фінансову підтримку Представництва Європейського Союзу в Україні на реалізацію проєктів.

Учасники зустрічі ділилися враженнями про конкурс, зокрема, про урок-експромт «Трудова міграція», твір-ессе «Сім запитань до себе, на які немає відповіді», Skype-інтерв’ю.

Цю когорту вчителів об’єднує любов до дітей, до справи, яку вони роблять, і велике бажання творити Нову українську школу, яка б навчала учнів бути щасливими, успішними у цьому житті.

Невимушена, відкрита предметна розмова надихнула присуніх на перпективні, позитивні мрії, появу та розвиток ідей, які відкриють доступ до якісної освіти в умовах глобалізованого інформаційного суспільства.

Нелля Хамська, Ольги Пінаєва

Переглядів: 1