Природничо-географічний факультет

Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського

   вул. Острозького 32, м. Вінниця

   (0432) 27-64-66

   Facebook

   Instagram

Виховна робота

Виховна та соціальна робота на природничо-географічному факультеті проводиться відповідно до плану, який затверджується щорічно, і охоплює основні напрямки національно-патріотичного, художньо-естетичного та соціально-побутового виховання студентської молоді. Значна увага приділяється формуванню національної свідомості, культури і традицій українського народу.

Наставниками академічних груп працюють 22 викладачі факультету, з якими добре налагоджена робота та зворотній зв’язок.

Важливою складовою роботи на природничо-географічному факультеті є волонтерська робота, участь студентів і співробітників факультету у благодійних акціях, які проводяться в університеті (осінній благодійний ярмарок «Незламна осінь», «Святий Миколай дарує казку кожній дитині», весняний благодійний ярмарок «Незламність України у вишиванці», благодійні акції, які регулярно проводить рада студентського самоврядування ВДПУ ім. М. Коцюбинського, а також VinClub «Волонтер ВДПУ»).

Особлива увага на факультеті приділяється студентам пільгових категорій (студенти-сироти та позбавлені батьківського піклування, особи з інвалідністю, діти учасників бойових дій, діти загиблих учасників бойових дій, діти зниклих безвісти та інвалідів внаслідок війни, внутрішньо переміщені особи, студенти із багатодітних та малозабезпечених сімей, напівсироти та студентські родини). Частина з них отримує соціальні стипендії.

Значна кількість студентів факультету була членами добровільних студентських об’єднань: Народний аматорський ансамбль танцю «Роза вітрів» (керівник – доц. Канська В.В.) – 7 студентів; туристичний гурток «Вінніцит» (керівник – доц. Канський В.С.) – 20 студентів; гурток «Загадки природи» (керівник – доц. Война І.М.) – 12студентів; туристичний клуб «ГЕОЦЕЯ» (Керівник – к.г.н., ст. викл. кафедри географії Денисик Б.Г.) – 10 студентів; «Планета хімічної магії» (керівник – доц. Дабіжук Т.М.) – 7студентів; гурток «Домедична допомога» (керівник – доц. Гудзевич Л.С.).

Щороку на природничо-географічному факультеті проводяться традиційні загальнофакультетські заходи: «Посвята у студенти» на ПГФ, «Дебют першокурсника», День зустрічі з випускниками факультету (27 березня 2024р.), квест-ігри «Молодь ПГФ за здоров’я» з нагоди Всесвітнього дня здоров’я, інтелектуальна гра «Брейн-ринг», приурочена Всесвітньому дню Землі урочистості з нагоди вручення дипломів випускникам природничо-географічного факультету та ін.

Важливе значення у проведенні виховної та соціальної роботи на факультеті мають години спілкування в академічних групах, під час яких значна увага приділялась питанням контролю за успішністю студентів та відвідування ними занять, обговорювались шляхи залучення студентів до науково-дослідної роботи та участі в роботі наукових гуртків. Крім того, наставники проводять інформаційні зустрічі, тематичні бесіди та заходи, які спрямовані на активне дозвілля студентів як в онлайн, так і в очному режимі.

Відповідно до плану виховної та соціальної роботи факультету, кафедр та календаря пам’ятних дат наставники академічних груп у змішаному форматі упродовж року сумлінно проводили години спілкування, приурочені найбільш значущим датам і подіям: День українського козацтва, День української писемності та мови, Міжнародний День студента, День пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій, Міжнародний день інвалідів та День боротьби зі СНІДом, День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, День вшанування героїв Небесної Сотні, День пам’яті жертв Чорнобильської трагедії, День матері та інші. Враховуючи специфіку роботи на природничо-географічному факультеті, стало доброю традицією проводити години спілкування зі студентами й у неформальній обстановці, наприклад:

  • у формі пізнавальних екскурсій Вінницею та велопрогулянок її околицями;
  • у формі хімічних шоу та окремих цікавих дослідів з нагоди Дня хіміка, в результаті яких створено та поширено в соцмережах відеоролики, що презентують роботу кафедри хімії та методики навчання хімії;
  • у формі природознавчих прогулянок та екологічних мандрівок.

Фотозвіти та аналіз годин спілкування наставників академічних груп, а також заходів, які проводяться традиційно, розміщено на сторінках кафедр, факультету у соціальних мережах Facebook та Instagram.

Наставники академічних груп відповідно до плану роботи здійснювали виховну роботу й у студентському гуртожитку під час навчання офлайн, а саме відвідували мешканців, вели бесіди на морально-етичні та соціально-побутові теми, контролювали дотримання ними правил внутрішнього розпорядку, дбали про ментальне здоров’я студентів тощо.