Природничо-географічний факультет

Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського

   вул. Острозького 32, м. Вінниця

   (0432) 27-64-66

   Facebook

   Instagram

Академічна мобільність

Програма молодіжного обміну «Let's Plant - Stop Smog»

В період з 18 по 27 вересня 2022 року організація NGO «Pangeya ultima» проводила молодіжний обмін за програмою Erasmus+ «Let's Plant - Stop Smog» у місті Катовіце (Республіка Польща). Учасницею обміну стала студентка природничо-географічного факультету Анна Глига.

У рамках проєкту учасники обміну ознайомилися з найважливішими потребами мешканців постіндустріальних територій та проблемою забруднення повітря в містах на прикладі міста Катовіце. Ініціативна молодь мала можливість дізнатися більше про діяльність колег, поділитися досвідом України в даному питанні, а також дізнатися про варіанти вирішення висвітлених проблем. Крім того, учасники проєкту ознайомились з культурами країн-учасниць (Словенія, Польща) та взяли участь у «культурних вечорах».

Анна зазначила, що організатори обміну були відкритими і завжди готовими допомогти, даючи можливість самостійно організовувати частину воркшопів. Таким чином, кожен учасник обміну в повній мірі присвятив себе процесу та результату проєкту, відчуваючи себе частиною великої команди. Приємно, що наша чудова група українських дівчат приклала максимум зусиль для того, аби іноземці дізнались багато цікавого про Україну, українську культуру та історію. Студентка досі сумує за чудовими людьми, яких зустріла під час проєкту і стверджує , що подібні обміни – це неймовірно крута можливість розширити свою мережу контактів, змінити погляди на життя, відкрити нові таланти. Проєкт подарував їй незабутні враження на все життя, нових чудових друзів і неоціненний досвід, який не раз стане у пригоді.

«Скажу абсолютно відверто, один шматочок моєї душі ще і досі знаходиться у Польщі, а інший шматочок поїхав до Словенії з моїми новими друзями, яких я знайшла завдяки цій поїздці. Я безмежно вдячна за таку неймовірну можливість, за цікавий досвід та незабутні емоції. Я щаслива, що була маленькою частинкою цього нереального проєкту», – ділиться своїми враженнями студентка.

Сподіваємося, що участь студентів природничо-географічного факультету у подібних заходах стане доброю традицією!