Презентація книг з історії України
«Книги для 100 університетів і бібліотек України»

04.03.2019 р.

У Вінницькому державному педагогічному університету імені Михайла Коцюбинського відбулась презентація та передача книг з історії України «Книги для 100 університетів і бібліотек України»., зокрема, - з тематики геноциду українського народу-Голодомору 1932-1933 років. Національний музей «Меморіал жертв Голодомору» спільно з Всеукраїнською правозахисною організацією «Меморіал» імені Василя Стуса, за підтримки газети «Україна молода» здійснює проект «Книги для 100 університетів України», в рамках якого бібліотекам ЗВО м. Вінниця та Вінницькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім. К. А. Тімірязєва передаються тематичні комплекти книжок з історії України, здебільшого про геноцид українського народу — Голодомор 1932- 1933 років (загалом близько 60 назв). Фахівці національного музею підготували ексклюзивну книжкову виставку-презентацію та продемонстрували присутнім документальний фільм про штучний голод в Україні, спрямований на знищення нації.

Із вітальним словом до усіх присутніх звернулась ректор Наталія Лазаренко, яка щиро подякувала виступаючим за змістовні розповіді, за подарунки та закликала студентство вдумливо читати книги з історії рідної держави, досліджувати свій родовід, збираючи факти, які ще не загубились у глибині часу.

В Україні Голодомор 1932–1933 років визнано геноцидом українського народу та встановлено День пам’яті жертв голодоморів»,- зазначила у своєму виступі перший заступник генерального директора національного музею «Меморіал жертв Голодомору» Ірина Батирєва.

Цікавими історичними фактами поділились з учасниками зустрічі завідувач інформаційно-видавничого відділу національного музею «Меморіал жертв Голодомору» Юлія Коцур та дослідник теми Голодомору, письменник і громадський діяч Микола Герасименко.

Завершилась зустріч передачею тематичних друкованих видань про Голодомор 1932–1933 років в Україні Свої книжкові запаси поповнили такі книгозбірні:

Ярослава Пилипенко

Переглядів: 1