Вистава «Хелемські мудреці»

21.03.2019 р.

Студенти нашого університету добре знають, що навчання – це дуже кропітка праця, яка вимагає постійного всебічного, і навіть культурного, розвитку. Тому важливо не забувати про дозвілля та час від часу долучатися до мистецтва.

Нещодавно, а саме 21 березня студенти групи 1-АПО та 2-АПО, спеціальності «Професійна освіта (комп’ютерні технології)», куратор групи 1 курсу Куцак Л.В. та викладач кафедри ІІТО Кобися А. П. відвідали виставу «Хелемські мудреці» у Вінницькому музично-драматичному театрі ім. М. Садовського. Незвичайним початком і таким же завершенням здивувала вистава. Здавалось, ніби глядач грає з акторами на сцені, все було так реально і так близько до душі.

Комедія-притча «Хелемські мудреці» за п’єсою М.Гершензона. Лаконічність і концептуальність декорацій художника-постановника вистави, народного художника України, лауреат Національної премії ім. Т.Г.Шевченка Мирона Кипріяна. На чорному фоні – два великі трикутники, «сплетені» з дерев'яних палиць. Ці фігури час від часу рухаються, символізуючи то шестикутну єврейську зірку, то єгипетські піраміди. Рішення дуже просте і надзвичайно символічне водночас. Музика композитора Івана Небесного, побудована на єврейських народних мелодіях, найповніше передає філософсько-іронічну природу комедії-притчі.

Єврейський гумор не перекажеш, не перефразуєш, не опишеш – його потрібно тільки почути. Саме таким гумором пронизаний увесь сюжет п'єси, яка розповідає про життя-буття маленького єврейського містечка Хелема. «Іще тоді, коли Бог створив світ, він надіслав янгола з двома мішечками: один з них був чорний, другий — білий. У білому мішечку містилася наймудріша мудрість, а в чорному—суцільна дурість. І сталося таке: коли янгол літав над землею, аби наділити одних мудрістю, а інших дурістю, він, пролітаючи над Хелемом, ненавмисно зачепився за дерево та й розірвав білий мішечок, і вся та наймудріша мудрість висипалася на Хелем». Отож, усім стає зрозумілим, що Хелем - місто суцільних мудреців… І дурням тут не місце…

Цей вечір подарував масу незабутніх вражень та не залишив байдужим жодного глядача.

Нетерпляче чекаємо на наступну зустріч з мистецтвом!

Переглядів: 1