100-річчя незалежності Польщі та симфонічний концерт польської кіномузики!

10.11.2018 р.

У мистецькому центрі Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського на честь 100-річчя з дня відновлення незалежності Республіки Польща відбувся симфонічний концерт під диригуванням польського композитора Кшесиміра Дембського. Музиканту «допомогали» оркестр обласної філармонії( художній керівник і диригент, заслужений діяч мистецтв України Георгій Курков) та хор Великого театру у Лодзі «Verdiana». Дружина маестро, співачка Анна Юркштовіч, вела сольні партії.

На свято були запрошені високоповажні гості:

дипломати Генерального Консульства Республіки Польща у Вінниці, депутати Верховної Ради- зокрема Олександр Домбровський, представники місцевої влади, а також католицького та православного духовенства.

У вітальному слові генконсул Польщі Дамян Цярціньскі відзначив, що майже сотню років тому молоді УНР та Польща були союзниками у боротьбі із більшовизмом, а тіла загиблих за спільну свободу польських солдат досі лежать в українській землі, в тому числі і на Поділлі. Висловив дипломат і свою підтримку Україні у сьогоднішні непрості часи.депутат Верховної Ради.

Із вітальним словом до усіх присутніх звернулась ректор Педуніверситету Наталія Лазаренко, яка привітала братній народ із важливою подією та побажала миру нам та нашим країнам.

Під час концерту музиканти виконали десятки композицій, більшість з яких були написані самим Кшесиміром Дембським для кінофільмів. Зокрема, слухачів порадували відомими мелодіями зі стрічки Єжи Гоффмана «Вогнем і мечем». Дійство завершилось виходом артистів «на біс», адже позитивні емоції вирували від побаченого і почутого.

Z SWIETEM, POLSKA!

Переглядів: 1