СПІВПРАЦЯ У МЕЖАХ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ ERASMUS+

Програма Erasmus+ - це програма обміну студентів, викладачів, науковців країн-членів ЄС, названа на честь видатного голландського вченого Еразма Роттердамського, який багато мандрував Європою, навчався і працював у різних університетах. Erasmus є акронімом, що розшифровується як «Схема дії європейського співтовариства для підвищення мобільності студентів університетів» (Erasmus-European Action Scheme for the Mobility of University Students). Нині програма Erasmus+ - це інструмент, який допомагає рухати та модернізувати освіту, інтегруючи інноваційні технології в сучасний навчальний процес.

Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського реалізує один із проектів Erasmus+ спільно з європейським партнером Карконоським коледжом, м. Єленя Ґура (Karkonosze College in Jelenia Gora), Польща, метою якого є академічна мобільність як студентів, так і викладачів для навчання і професійного тренінгу, підтримка та подальший розвиток спільних програм подвійних дипломів.

У межах даного проекту студенти факультету іноземних мов мають можливість взяти участь у програмі кредитної мобільності із короткостроковою програмою навчання та повним визнанням отриманих компетентностей та результатів. Наразі студенти О. Пащенко (лютий-липень 2016 р.), Д. Зозуля (лютий-липень 2017 р.), Я. Кучерук, Ю. Ліпач (вересень 2017 р. – лютий 2018 р.) вже мають позитивний досвід академічної мобільності та незабутні враження про життя та навчання за межами України.

(О. Пащенко, 2016 р.)
(майстер-клас О. Пащенко по писанкарству для польських студентів та студентів по обміну, 2016 р.)

Ключовим напрямом програми є і активізація міжнародної співпраці викладачів кафедри. Так, з моменту підписання угоди, викладачі кафедри Л. Я. Терещенко (квітень 2016 р.), Т. А. Авксентьєва (квітень 2017 р.), О. С. Балицька, І. Д. Забужанська (жовтень 2017 р.), А. П. Лісниченко, Л. М. Прадівлянна (квітень 2018 р.) взяли участь у зустрічі представників міжнародних університетів у м. Єленя Гура, Польща. Крім презентації рідного Вінницького державного педагогічного університету, викладачами було проведено ряд практичних занять для студентів Карконоської вищої школи.

Гарною традицією стають міжнародні зустрічі у доброзичливій та водночас діловій атмосфері, що сприяють обміну професійним досвідом та зміцненню освітніх і культурних зв’язків між університетами-партнерами.

(ст. викл. Л. Я. Терещенко та студентка О. Пащенко, 2016 р.)
асистенти кафедри О. С. Баліцька та І. Д. Забужанська (зліва) у колі зарубіжних колег, жовтень 2017 р.
доцент Т. А. Авксентьєва та заступник декана із наукової роботи факультету доцент Л. В. Дробаха, травень 2017 р.

Переглядів: 1