ВІТАЄМО З ЮВІЛЕЄМ ІРИНУ ХОЦЯНІВСЬКУ – ДОЦЕНТА
КАФЕДРИ ІСТОРІЇ ТА КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

28.11.2018 р.

Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського славиться талановитими викладачами, які стали взірцем у сучасному науково-освітньому просторі України. До таких особистостей належить філолог та історик Ірина Хоцянівська, яка зробила чималий внесок у вивчення історії української культури та літератури. Вона є автором ґрунтовної монографії присвяченої літературній творчості Леся Мартовича – письменника, доктора права, громадського діяча Галичини кінця ХІХ – початку ХХ ст., співавтором навчальних підручників із культурології, історії української літератури, релігієзнавства, мистецтвознавства, краєзнавства. Окремим здобутком Ірини Володимирівни є написання десятків фахових статей присвячених світогляду, духовному життю українців, їхнім регіональним та етнографічним особливостям.

Поруч із науковими досягненнями варто відзначити й професійні якості ювілярки. Адже її педагогічна майстерність опирається на багаторічний досвід, власні оригінальні методики навчання й виховання, вітчизняну та зарубіжну освітню інноватику. Наразі Ірина Володимирівна викладає навчальну дисципліну «Історія української культури». На тлі віковічної боротьби українського народу за свою незалежність відкриває молодому поколінню незрівнянні досягнення українців в освіті, літературі, живописі, архітектурі, музиці тощо. За відгуками студентів, лекційні та практичні заняття Ірини Володимирівни завжди наповнені духом новизни, творчості, гармонійною взаємодією викладача з аудиторією.

Життєвий шлях Ірини Володимирівни розпочався в м. Старокостянтинові Хмельницької області в родині інтелігентів Тетяни Адамівни та Володимира Кіндратовича. У вихованні та становленні дівчини як особистості велику роль відіграла мама. Саме вона прищепила доньці любов до педагогіки, української літератури та надихнула її на вивчення історії. Тому після відмінного навчання в місцевій школі дівчина вступає до Красноградського педагогічного училища, де здобуває базовий фаховий інструментарій, який дбайливо вдосконалює донині.

Продовженням професійного зростання Ірини Володимирівни стало навчання у Вінницькому державному педагогічному інституті. Успішно закінчивши ВНЗ, вона отримала направлення до цільової аспірантури, яку завершила достроковим захистом кандидатської дисертації зі спеціальності «філологія».

У рідному педніверситеті Ірина Володимирівна розпочала працю з посади старшого викладача кафедри української та зарубіжної культури, згодом – стала доцентом цієї кафедри. Її працьовитість, відповідальність, високий авторитет серед колег дозволили керівництву навчального закладу запропонувати їй посаду завідувача кафедри культурознавчих дисциплін.

Результати цього призначення не забарилися. Завдяки молодому керівникові авторитет кафедри зростає настільки, що Міністерство освіти і науки України робить її базовою для проведення ІІ етапу Всеукраїнських студентських олімпіад із культурології. П’ять років поспіль сотні студентів та їхніх керівників з усіх вишів України були в центрі турботливої уваги завідувача кафедри. Жоден з них не залишився без відзнаки чи заслуженої нагороди.

Окремою сторінкою професійного життєпису Ірини Хоцянівської є її участь у щорічних Міжнародних Салонах культури у Парижі, де вона як представник ВДПУ ім. М. Коцюбинського та голова піклувальної ради громадської організації «Ліга юних математиків» організовує роботу Павільйону України. Починаючи з 2002 року за участю Ірини Володимирівни Україна взяла участь у 15 Салонах культури. Щорічно Салон культури представлено близько 100 павільйонами різних освітніх установ та організацій країн світу. Результативність роботи Павільйону України неодноразово відзначав Міжнародний комітет у листах, адресованих Президенту України, Міністрові освіти і науки України, губернатору Вінницької області та Вінницькому міському голові.

2012 року Ірина Володимирівна була відзначена дипломом президента Міжнародного математичного комітету за плідну співпрацю та успіхи, досягнуті на шляху інтеграції України до європейського та світового освітнього простору.

Доцент Ірина Володимирівна Хоцянівська є чуйною, щирою людиною, яка завжди відгукнеться на потреби чи труднощі інших. Колеги та друзі сердечно вітають Ірину Володимирівну з її прекрасним ювілеєм! Бажають невичерпної наснаги в реалізації творчих задумів, нових звершень, широких професійних та життєвих обріїв, виховання ще не одного покоління висококваліфікованих фахівців на благо нашої країни!

Кафедра історії та культури України

Переглядів: 1