Науково-практична конференція
«Голодомор 1932 – 1933 рр. - трагічна сторінка
в історії українського народу»

20.11.2018 р.

У Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського відбулась науково-практична конференція «Голодомор 1932 – 1933 рр. - трагічна сторінка в історії українського народу», яка була організована факультетом історії , етнології і права.

Із вітальним словом до усіх присутніх звернулись високошановані гості ректор Педуніверситету, професор Лазаренко Наталія Іванівна, заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації Крученюк Олександр Васильович, заступник голови Вінницької обласної ради Хміль Ігор Вікторович, директор департаменту інформаційної діяльності і комунікацій з громадськістю Вінницької обласної державної адміністрації Василюк Світлана Михайлівна.

Із науковою доповіддю про історичне минуле виступив історик, краєзнавець, Заслужений вчитель України Дорош Микола Никифорович. Варто зазначити, що одним з перших трагедію Голодоморів на Поділлі досліджував професор університету Ілля Гаврилович Шульга.

За оцінками Іллі Гавриловича Шульги, лише на території Поділля, у 1932 - 1933 рр. померло 1 669 564 чоловіки. З них понад 200 тисяч дітей.

Хвилиною мовчання , запаленою свічкою пам’яті усі присутні вшанували жертв голодоморів в Україні. Також було переглянуто відеоролик про страшні роки голоду.

Голодомор – це трагічна, кривава й несправедлива сторінка історії українського народу. Результат злочину сталінської влади – мільйони загиблих. Дуже важливо, щоб таке більше не повторилось. Ми пам’ятаємо. Ми не забудемо…

Ярослава Пилипенко

Переглядів: 1