Співпраця з Фондом
«Свобода і демократія»

16.05.2018 р.


На факультеті філології й журналістики імені Михайла Стельмаха відбулася зустріч із професором Єжи Ковалевским – координатором Фонду «Свобода і демократія» (м. Варшава, Республіка Польща).

Під час зустрічі з Єжи Ковалевським у рамках продовження співпраці керівництво факультету (декан проф. Завальнюк І. Я.), завідувач кафедри української мови (проф. Павликівська Н. М.) обговорили перспективи вивчення польської мови в наступному навчальному році. Учасники розмови звернули увагу на те, що поступово зростає популярність спеціальності «Філологія. Українська мова і література. Польська мова». Прикметно, що студенти, які вивчають польську філологію, набувають необхідних фахових компетенцій завдяки активній участі в міжнародних проектах Фонду «Свобода і демократія».

Цей Фонд завдяки проекту «Координація та підтримка вищої полоністичної освіти в Україні – частина 3» продовжує реалізовувати стипендіальну програму для молодих науковців польського походження. Так, стипендії отримали студенти факультету філології й журналістики імені Михайла Стельмаха Токар Яна (1 курс, спеціальність 035 Філологія. Українська мова і література. Польська мова), Габаль Юлія (2 курс, спеціальність 035 Філологія. Українська мова і література. Польська мова) та Скриганюк Вікторія (4 курс спеціальність 6.020303 Філологія. Українська мова і література).

Окрім того, завдяки Фонду було виділено кошти (4000 злотих) на ремонт й облаштування спеціалізованої аудиторії №309, яка в недалекому майбутньому перетвориться на «Польську кав?ярню», де студенти матимуть змогу не тільки отримувати знання, а й набувати досвіду спілкування в невимушеній атмосфері.

Проф. Завальнюк І. Я. подякувала Єжи Ковалевському за плідну співпрацю, за надані навчально-методичні матеріали для забезпечення освітнього процесу спеціальності «Філологія. Українська мова і література. Польська мова» (підручники, словники, монографії з актуальних питань функціонування польської мови).

Отож, якщо ви бажаєте пізнати нову культуру, маєте здібності до вивчення іноземної мови, мрієте стати стипендіатом Фонду «Свободи і демократії», приєднуйтесь до спільноти студентів факультету філології й журналістики імені Михайла Стельмаха Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського!

Наша Альма-матер гостинно відкриває для вас двері!переглядів: 1