Всеукраїнська акція
«Перша хвилина миру»

08.05.2018 р.


У День пам'яті та примирення, 8 травня, вінничани долучилися до Всеукраїнської акції «Перша хвилина миру». Захід розпочався о 21 годині. На Європейській площі вінничани вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання. Так почалась Всеукраїнська акція «Перша хвилина миру», приурочена річниці закінчення Другої світової війни, що є відображенням спогаду про ту найпершу хвилину миру, що настала одразу ж після закінчення війни.

Хвилиною мовчання було вшановано близько десяти мільйонів українців, які загинули під час запеклих боїв, окупації та полону. Невеличкий траурний концерт провів лауреат міжнародних конкурсів хорового мистецтва Академічний міський камерний хор «Вінниця». Разом з людьми, які зібралися на площі, вони співали молитву за загиблими та виконали кілька традиційних українських народних пісень.

Кульмінацією заходу стало викладання в центрі Європейської площі візерунку з лампадок у вигляді маку – символу пам'яті, надії та скорботи за загиблими в тій страшній війні. Кожен вінничанин – від малого до старого приєднався своїм серцем і душею до вшанування жертв двох тоталітарних режимів.

Серед тих, хто поставив свою лампадку до зображення маківки, були й студенти 3 АУ (наставник – доц. Богатько В.В.) факультету філології й журналістики імені Михайла Стельмаха Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського.


І живуть у пам’яті народу

Його вірні дочки і сини,

Ті, що не вернулися з походів

Грізної, великої війни.

Їх життя, їх помисли високі,

Котрим не судилось розцвісти,

Закликають мир ясний і спокій,

Як зіницю ока, берегти!


переглядів: 1