Інтернаціональна зустріч молоді в Флоссенбюрзі (Німеччина)

23.04.2018 р.


Вже котрий рік поспіль проходить акт вшанування пам’яті жертв концентраційного табору Флоссенбюрг та інтернаціональна молодіжна зустріч. Вже стало доброю традицією нашого університету бути частиною цієї зустрічі, який в квітні цього року представляли студентки третього курсу факультету іноземних мов – Чечельницька Олена, Олійник Крістіна, Іванова Марія та студентка четвертого курсу – Кравчук Ганна.

Ціллю даної зустрічі було дослідження та вивчення періоду 1939-1945 рр., націонал-соціалізму як режиму.

Протягом тижня сорок учасників з дев’яти країн світу мали можливість поговорити з очевидцями подій та їхніми нащадками, а також взяти участь в урочистому акті, присвяченому 73-ій річниці визволення концентраційного табору Флоссенбюрг.

Наші студентки мали змогу допомагати у підготовці до вшанування пам’яті жертв тогочасного режиму, проводити бесіди, обговорення та численні акції. Учасниками було висвітлено національну та особисту перспективу на історію націонал-соціалізму, а також вплив подій минулого на сьогодення.

Протягом проекту було опрацьовано архівні матеріали музею, а також була можливість працювати з історичними копіями експонатів. Завдяки семінарам вони заглиблювались в історію, висловлювали власні думки про націонал-соціалізм. Ще до зустрічі їм було запропоновано дослідити власні регіони в пошуках доказів, переслідуючи питання про те, як виглядає сучасна данина пам’яті жертвам націонал-соціалізму і що повинно бути змінено на сучасному етапі.

Учасники дійшли висновку, що не варто шукати винних у минулому, бо це уже нічого не змінить, а натомість краще історію вивчати та досліджувати, щоб не повторити тих помилок, які зробили минулі покоління.переглядів: 1