Творча делегація Ясського повіту Румунії
з офіційним візитом на Вінниччині

14.04.2018 р.


З 12 по 15 квітня, на запрошення голови облдержадміністрації Валерія Коровія, на Вінниччині з офіційним візитом перебуває творча делегація Ясського повіту Румунії на чолі з директором Центру збереження та промоції традиційної культури Ясського повіту Адріаном Арделеану та у складі танцюристів та солістів ансамблю «Дойна Карпацилор».

Візит делегації має на меті взаємне ознайомлення з культурною спадщиною Ясського повіту Румунії та Вінницької області в рамках Договору про співробітництво між обома регіонами, налагодження культурного співробітництва між художніми колективами партнерських сторін, а також встановлення контактів між активними студентськими колами.

13 квітня члени офіційної делегації відвідали Вінницьке училище культури і мистецтв ім. М.Д. Леонтовича, де ознайомились з роботою навчального закладу та провели спільний концерт ансамблю «Дойна Карпацилор» та ансамблю училища. За підсумками заходу, останній був запрошений прийняти участь в щорічному Міжнародному фестивалі «Роза вітрів».

14 квітня учасники ансамблю «Дойна Карпацилор» на чолі з директором Центру збереження та промоції традиційної культури Ясського повіту Адріаном Арделеану завітали до Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського, де взяли участь в семінарі «Студентське життя в Україні та Румунії».

До участі в семінарі долучились голова облдержадміністрації Валерій Коровій та директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко.

Гостей вищого навчального закладу привітала ректор Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського Наталя Лазаренко:

«Ми маємо велику честь зустрічати сьогодні таких поважних гостей в стінах нашого відомого університету, який славиться своїм насиченим студентським життям, культурними традиціями, історичним розвитком та науковими здобутками. Сьогоднішня зустріч покладе початок новим знайомствам та співпраці. У нашому університеті навчається більше 5 тис. студентів, які опановують не лише педагогічні спеціальності, але і журналістику, психологію, фізичну реабілітацію, хореографію та багато інших напрямків. Але ми особливо пишаємось нашими народними колективами, виступи яких ви зможете побачити сьогодні в рамках спільних заходів. Я впевнена що сьогоднішня перша зустріч є далеко не останньою».

Очільник області Валерій Коровій привітав директора Центру збереження та промоції традиційної культури Ясського повіту Адріана Арделеану на Вінниччині та звернувся до студентів:

«Я пам’ятаю грудень 1989 року, який був дуже тривожним та переломним. Адже тоді в Бухаресті народний супротив повалив тоталітарний режим, який панував більше 40 років. І сьогодні, коли я приїжджаю в Румунію, я бачу як змінилась країна, де найбільше мене вражає не інфраструктура чи розвинені підприємства, а щирі та відкриті люди, які там проживають. У вас сформувалось покоління, яке не знає, що таке тоталітарна система, суспільство, яке дивиться вперед та вбирає в себе демократичні цінності. Україна ж пройшла інший шлях у своєму розвитку. На протязі цих важких останніх чотирьох років ми фактично перевернули сторінку розвитку української історії. Важко збагнути, але за цей час 212 молодих людей з Вінниччини віддали своє життя за незалежність України. Загалом 14000 вінничан приймали участь в проведенні АТО. Сьогодні ви приїхали в Вінницю і бачите абсолютно мирне місто. Ми крок за кроком відновлюємо економічний потенціал. За ці 4 роки Україна зробила більше, ніж за всі роки незалежності. Я думаю, що цей час увійде в історію української держави. І надзвичайно важливим є те, що в цей час з нами наші румунські друзі».

В свою чергу, директор Центру збереження та промоції традиційної культури Ясського повіту Адріан Арделеану подякував керівництву області та університету за гостинний прийом делегації та передав вітання від Президента Ясської повітової ради Марічелу Попа.

«Сьогоднішній візит – це нове починання, нова співпраця, яка буде підтримуватись молодим поколінням, адже саме студентство – це майбутнє нашого партнерства. І чим більше ми будемо підтримувати їх – тим кращими будуть результати», - зазначив пан Арделеану.

В рамках семінару румунських гостей ознайомили з діяльністю створеної в університеті «Школи волонтерства», Ради студентського самоврядування та науковими здобутками студентів вищого навчального закладу.

Також було обговорено можливість продовження співпраці Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського та Ясського університету мистецтв ім. Джордже Енеску, а також участі народних колективів університету в мистецьких конкурсах, що відбудуться цьогоріч в Яссах.

На завершення, хорова капела Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського виконала для всіх присутніх твір Миколи Леонтовича «Щедрик».переглядів: 1