160-ту річниця від дня народження Михайла Коцюбинського

17.09.2024 р.

«Сонце! Я тобі вдячний. Ти сієш у мою душу золотий засів ...»

17 вересня академічна спільнота Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського відзначила 160-ту річницю від дня народження Михайла Коцюбинського - великого Сонцелюба, ім’я якого з гордістю носить наш університет з 1998 року.

З вітальним словом до присутніх звернулася ректор Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, професор Наталія Лазаренко.

Під час урочистого віншування нашого земляка Наталія Іванівна презентувала ґрунтовну працю колективу кафедри українського літератури «Шляхами Михайла Коцюбинського: від Вінниці до Чернігова».

Це унікальне видання – фотоальбом із елементами навчально-наочного посібника з серії «Митці Поділля», в якому подано світлини, де зафіксовано сторінки життя та творчості Михайла Коцюбинського вінницького періоду, пам’ятні місця Поділля, пов’язані з постаттю письменника.

Фотоальбом видано за сприяння Вінницької обласної військової адміністрації.

Творчими сторінками життя генія слова присутніх провела завідувач кафедри української літератури, доцент Алла Віннічук.

В Університеті бережуть літературні традиції Михайла Коцюбинського і славно продовжують їх – у віршах, прозі, піснях….

Студенти і викладачі мали змогу прослухати уривки з творів письменника та музичні композиції, створені за мотивами його творчої спадщини:

• пісня «Незалежна душа» (Олександра Корінюк)

• уривок з новели «Intermezzo» (Віталіна Баранюк)

• пісня «Свята земля» (Мар’яна Слюсар)

Україна для Коцюбинського – у кожному його відчутті, мрії, прагненні; у кожному творі, листі, спогаді.

Україна для Коцюбинського – це «Харитя», «Дорогою ціною», «Цвіт яблуні», «Intermezzo», «Fata morgana», «Тіні забутих предків». Україна для Коцюбинського – це любити людей спрагло і справжньо, а для нас, його спадкоємців, народжених ХХ і ХХІ сторіччями, Україна – це насамперед виборювати, аби жити, любити, творити. Легендарний Гімн Січових Стрільців «Ой у лузі червона калина» виконала народна хорова мішана капела та жіноча хорова капела Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського (диригент – Анна Білозерська).

Михайло Коцюбинський – неперевершений майстер слова, тонкий стиліст, перший і найкращий імпресіоніст в українській літературі. Його твори не втрачають актуальності й сьогодні. Легкі та мудрі слова митця стануть близькими й для наступних поколінь.

Хай його життєворне сонце додасть сили й снаги нашим звитяжним захисникам, аби наступний День народження Великого Сонцепоклонника ми могли святкувати під переможним небом України.