Презентація книги
«Повне зібрання хорової та педагогічної спадщини Миколи Леонтовича»

12.02.2018 р.


Під купол Тульчинського неба
Окрилений «Щедрик» летить.
Зворушує, вабить до себе,
Мов птах у бездонну блакить.
Озвалися звуки священні
У клавішах сонно-п’янких,
Немов Леонтович натхненно
І ніжно торкається їх.

У Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського відбулась урочиста подія – презентація книги кандидата мистецтвознавства, професора Анатолія Федоровича Завальнюка «Повне зібрання хорової та педагогічної спадщини Миколи Леонтовича». Із вітальними словами до усіх присутніх звернулись ректор університету Наталія Іванівна Лазаренко, голова Вінницької обласної державної адміністрації Валерій Вікторович Коровій, які привітали із знаменною подією, подякували за збереження історичних пам’яток українського народу та відродження забутих цінностей культури мистецтва.

До віншувань також приєднались перший заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації Андрій Петрович Гижко, заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації Ігор Дмитрович Івасюк, заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації Василь Михайлович Броварник, директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької обласної державної адміністрації Світлана Михайлівна Василюк, радник голови Вінницької обласної державної адміністрації Євгеній Костянтинович Семенов та декан факультету дошкільної, початкової освіти та мистецтв Галина Григорівна Кіт.

Анатолій Федорович Завальнюк розповів про дослідницьку роботу над «Повним зібранням хорової та педагогічної спадщини Миколи Леонтовича», про відновленням музею композитора та впорядкуванням місця його захоронення. Він щиро подякував обласній державній адміністрації та рідному вишу за всебічну підтримку дослідницької діяльності та допомогу у виданні єдиного в світі повного зібрання творів М. Леонтовича.

Неординарною подією всеукраїнського і навіть світового значення назвала видання «Повного зібрання хорової та педагогічної спадщини Миколи Леонтовича» ректор Педуніверситету. На знак глибокої шани вона вручила особливі Подяки, створені викладачами вишу, голові облдержадміністрації Валерію Вікторовичу Коровію та автору книги, досліднику хорової та педагогічної спадщини Миколи Леонтовича Анатолію Федоровичу Завальнюку.

На завершення заходу творчі колективи університету виконали знаменитий «Щедрик» та інші твори Миколи Леонтовича.

Пам'ять жива, твори Миколи Леонтовича живуть серед нас.

Український народ має багату культуру, величезний скарб якої складається з цінностей, надбаних багатьма поколіннями. З прадавніх часів до нас ідуть життєва мудрість та настанови, що закладені в українських звичаях, обрядах, фольклорі, адже в них - світовідчуття та світосприймання нашого народу. Ця життєдайна енергія ніколи не згасне, якщо поряд будуть люди, які переймаються долею рідного краю, живуть його потребами та на повну силу оберігають славетні культурні надбання.

Репортаж – Ярослави Пилипенкопереглядів: 1