Освітній проект
«На крилах успіху: від ідеї до реалізації»

05.02.2019 р.


У Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського відбувся педагогічний брифінг на тему: «Освітній проект «На крилах успіху»: від ідеї до реалізації». Учасників брифінгу – директорів СЗОШ, заступників директорів з навчально-виховної роботи, вчителів початкових класів, методистів освітніх закладів м.Вінниці та Вінницької області привітала ректор університету, кандидат педагогічних наук, доцент Наталія Іванівна Лазаренко. У вітальному слові Наталія Іванівна наголосила, що реформи в освіті розпочинаються із змін у професійному становленні педагога, тому важливо своєчасно й широко інформувати педагогічні колективи освітніх закладів про зміст пропонованих сучасною наукою новацій.

Освітній проект «На крилах успіху» розробляється за підтримки Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України, директора Інституту педагогіки АПН України, доктора педагогічних наук, професора, члена-кореспондента НАПН України О.М.Топузова. Автор ідеї, науковий керівник і розробник проекту – Цимбалару Анжеліка Дмитрівна, доктор педагогічних наук, головний науковий співробітник відділу інновацій та стратегій розвитку освіти Інституту педагогіки АПН України.

Освітній проект «На крилах успіху» має на меті сприяти гармонійному розвитку дитини шляхом створення наближених до її життя соціокультурних ситуацій. Авторами проекту підготовлено інтегровані навчальні програми, спрямовані, як на забезпечення належного рівня знань, умінь і навичок молодших школярів, так і на розвиток їхньої уяви, пам?яті, уваги і логічного мислення, формування навичок взаємонавчання та само оцінювання. Завдяки інтеграції змісту освіти у проекті зменшено кількість навчальних предметів, усунено їх дублювання. Це дозволяє збільшити час на опанування рідної та іноземної мов, математики й природознавчого компоненту. Структурування занять відбувається на засадах критичного мислення.

Координатор проекту, Заслужений працівник освіти України Олена Олександрівна Сухаревська повідомила учасників брифінгу про необхідність у розробці освітнього проекту «На крилах успіху» та його інноваційність, адже майбутніх першокласників очікує захопливе навчання: активне навчання (дидактичні ігри, дослідження, екскурсії, квести, навчальні проекти, заняття з нейробіки); індивідуальна скринька школяра; навчання через навчання інших – казкових героїв, лаксиків; взаємодія з учнями 5-9-х класів; селфі-аудит (самостійне визначення дитиною ступеня опанування навчального матеріалу і планування подальшої роботи); узгодженість навчального й виховного процесів (тижневі соціокультурні теми, наближені до життя дитини).

Заступник директора СЗОШ №217 м.Києва Світлана Юріївна Смілянець проділилася інформацією про особливості організації навчально-виховної роботи в освітньому проекті «На крилах успіху», зауваживши, що цей освітній проект твориться з великою любов?ю до дитини і глибокою повагою до вчителя.

Учасники педагогічного брифінгу обмінялися враженнями від освітнього проекту, отримали кваліфіковані відповіді на організаційні запитання щодо його впровадження.

Сподіваємося на продовження плідної співпраці!

Репортаж - Ірини Лапшиної, Ярослави Пилипенкопереглядів: 1