23.05.2024 р.
Доброчесність та антикорупційна культура стають звичним поняттями для українців. До неї апелює громадськість, коли говорить про те, в якому напрямі має розвиватися держава. Разом із тим, застосування доброчесності не має обмежуватися лише держслужбою, а й стати нормою в суспільстві загалом. Для впровадження та розвитку доброчесності потрібні три ключові складові: зміна культури, щоб зробити корупцію неприйнятною у суспільстві; наявність системи для зменшення ризиків корупційної поведінки; донести до людей важливість відповідальності за свої дії.
Саме над цим невдовзі працюватиме Офіс доброчесності НАЗК разом зі здобувачами вищої освіти Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, де до освітніх програм буде уведено навчальну дисципліну «Антикорупція та доброчесність».
З цього приводу сьогодні відбулася зустріч ректора Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського Наталії Лазаренко, викладачів та студентів із головою НАЗК Віктором Павлущиком. Присутні мали змогу особисто поставити запитання та дізнатися про місію, візію та цінності НАЗК, а також ключові завдання та функції Агентства із запобігання корупції.
Очільник НАЗК розповів про десятирічний досвід впровадження антикорупційної реформи, пріоритетність розвитку культури доброчесності.
Гостьова лекція із керівницею Офісу доброчесності НАЗК Іриною Чаговець була не менш захопливою та мотивуючою.
Гостя поділилася рекомендаціями щодо запобігання проявам корупції та недоброчесності.
Запуск освітніх ініціатив, толерування доброчесності, просвітництво та взаємодія з партнерами у сфері запобігання корупції – це основні напрями роботи Офісу доброчесності НАЗК. Доброчесність – невід’ємна складова освіти і є обов’язковою умовою успішного суспільства.
Наш університет серед 50 закладів вищої освіти, де реалізовуватиметься курс «Антикорупція та доброчесність». Його результати сприятимуть розбудові прозорого й відкритого середовища в закладах вищої освіти України через формування нульової толерантності до корупції та створення доброчесного середовища в ЗВО; забезпечення всіх учасників освітнього процесу (викладачів, студентів, представників адміністрації) необхідними інструментами доброчесної освіти та взаємодії; сприяння комунікації та взаємодії між різними групами в академічному середовищі, об’єднання активних учасників освітнього процесу у спільноту для просування ідей доброчесності.
Проєкт «Доброчесність для молоді», у межах якого відбувалось пілотування дисципліни, впроваджує ГО «Антикорупційний штаб» та Офіс доброчесності НАЗК за підтримки проєкту UNDP в Україні «Підтримка громадянського суспільства та молоді» та фінансування Міністерства закордонних справ Данії.