Форум «Функціонування громадських та волонтерських організацій
в умовах воєнного стану та повоєнного розвитку України»

18.04.2024 р.

У Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського відбувся форум «Функціонування громадських та волонтерських організацій в умовах воєнного стану та повоєнного розвитку України».

Представники різноманітних громадських організацій, спілок та об’єднань Вінницької області, фондів громад, волонтерських організацій, учнівських, студентських та молодіжних рад, органів державної влади, місцевого самоврядування, суду, юридичної спільноти, масмедіа та науково-педагогічні працівники та студенти університету обговорили актуальні питання сьогодення українського суспільства в умовах воєнного стану та поділилися досвідом позитивних практик розвитку та розбудови громадськості.

З вітальним словом до учасників форуму звернулися ректор Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, доктор педагогічних наук, професор, Заслужений працівник освіти України Наталія Лазаренко, декан факультету права, публічного управління та адміністрування, кандидат наук з державного управління, доцент, Заслужений юрист України Олександр Яременко та директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької обласної військової адміністрації Світлана Юзвак.

Присутні розкрили особливості діяльності волонтерських організацій, організацій спрямованих на роботу із молоддю, правозахисних та антикорупційних організації, обговорили питання регулювання статусу волонтера, співпраці з міжнародними організаціями, співробітництво та розвиток бізнесу. Особливу увагу присутні звернули на взаємодію масмедіа та освіти з громадським суспільством.

Форум організовано у рамках діяльності:

Наукової лабораторії «Центр досліджень інновацій в публічному управлінні та менеджменті» спільно з Відділом державної реєстрації громадських формувань у Вінницькій області Управління державної реєстрації Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ);

Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької обласної військової адміністрації;

Департаментом соціальної та молодіжної політики Вінницької обласної військової адміністрації;

міжнародною громадською організацією Україна - Польща - Німеччина;

громадською спілкою Міжнародний сільськогосподарський кластер «Дністер»; громадською організацією «Прогресильні».