Виставка великодніх писанок

05.04.2024 р.

Великодні писанки – це священний оберіг кожної української родини. На Поділлі та й в усій Україні про це знають жінки і дівчата, які пишуть писанки до Великодня.

У музейно-просвітницькому центрі відкрито виставку традиційних подільських писанок із фондової колекції Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського.

Формування колекції традиційних писанок розпочалося у 1993 році. У Навчально-науковій лабораторії з етнології Поділля та Музейно-просвітницькому центрі університету є майже 400 традиційних подільських писанок, дряпинок, мальованок, крапанок, крашанок, яку любовно зібрала член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, член Національної спілки журналістів України, член Національної спілки краєзнавців України, член Експертної ради з питань нематеріальної культурної спадщини Вінницької ОДА Тетяна Пірус.

На виставці вже побували студенти та викладачі університету. За цінну колекцію авторці подякувала ректор університету, професор Наталія Лазаренко та присутні викладачі та студенти.

Щороку в університеті проводять майстер-класи з писанкарства. Учасники цього таїнства дізнаються про зміст закодованих символів, пізнають регіональні особливості та вчаться розписувати писанки, використовуючи традиційні орнаменти.