Науково-практичний круглий стіл, присвячений
100-річчю проголошення незалежності України

30.01.2018 р.


У музейно-просвітницькому центрі Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського за ініціативи кафедри історії та культури України відбувся науково-практичний круглий стіл, присвячений 100-річчю проголошення незалежності України, за участю викладачів історії та старшокласників вінницьких загальноосвітніх шкіл. Захід відбувався за сприяння Департаменту інформаційної політики та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації.

Зі вступним словом до учасників круглого столу звернулася завідувач кафедри історії та культури проф. Коляструк О.А., в якому наголосила, що проголошення української незалежності ІУ універсалом Української Центральної Ради – не проминуща подія в історії Української державності, визначальна віха її міжнародного визнання.

Декан факультету проф. Зінько Ю.А. підкреслив, що співпраця факультету історії, етнології і права має сталі традиції і активно розгортається в умовах реформування освіти. Завідувач методичним кабінетом історії та суспільних дисциплін Маліцька К.П. вручила подяку від імені Департаменту освіти Вінницької міської ради за багатогранну і плідну роботу по національно-патріотичному вихованню дітей та молоді.

Доктор історичних наук проф. Романюк І.М. виступив з документально-аналітичною доповіддю про причини прийняття ІУ універсалу УЦР.

Заступник декана з виховної роботи, доцент кафедри всесвітньої історії Тучинський В.А. та студентки ІІ курсу А.Машевська та В.Третьякова поділилися враженнями від поїздки 28 січня 2018 р. студентів-істориків до Меморіалу пам’яті на станцію Крути, де молоді патріоти 29 січня 1918 р. героїчно захищали незалежність України проти більшовицької агресії.

В обговоренні піднятих питань взяли активну участь учителі історії та учні м. Вінниці.

Репортаж: Ольги Коляструк, Ярослави Пилипенко



переглядів: 1