Традиційний «Телерадіотиждень»
для студентів-журналістів

16.11.2017 р.


16 листопада в Україні відзначається День працівників радіо, телебачення та зв’язку. Це професійне свято тих, хто пов'язаний зі сферою мас-медіа, тих, хто є нашим зором і слухом у світі інформації. Адже той, хто володіє інформацією – володіє світом.

З метою розширення кругозору студентів та наближення їх до «володарів світу» на кафедрі журналістики, реклами та зв’язків з громадськістю Вінницького педуніверситету було організовано традиційний «Телерадіотиждень». Студенти мали змогу поспілкуватися з людьми, які з середини знають усі нюанси роботи у сфері радіо та телебачення, дізнатися секрети їхньої професійної діяльності.

Стартував «Телерадіотиждень» 13 листопада, коли до студентів 2 і 3 курсів напрямку підготовки «Журналістика» завітав відомий український журналіст, медіа-експерт, ведучий телепрограм на каналі «Смачна країна» в YouTube Костянтин Грубич. Журналіст ділився секретами власного професійного шляху, давав поради та настанови майбутнім колегам, як стати відомим та успішним. Гаслом, яке має супроводжувати вас у житті, Костянтин вважає : «Рецепт успіху у праці. Лише той, хто працює над собою, стає успішним.»

Наступна зустріч була не менш цікавою, адже студенти-журналісти мали нагоду дізнатись про те, як правильно має одягатись професійний ведучий, які аксесуари допустимі та як їх використовувати, щоб влучно і гармонійно виглядати в кадрі. У цьому їм допомогли телеведучі інформаційних програм на каналі «ВІТА» Ірина Дідух та Оксана Святенко. Корисними стали поради про те, як подолати страх та хвилювання перед камерою. «Тільки той, хто по-справжньому любить свою роботу буде кожного разу хвилюватись. Від цього нікуди не подітись, можна лише зменшити їх інтенсивність», – зауважила Оксана Святенко.

З особливостями роботи на радіо студентів знайомив ведучий шоу «Ранковий часопис», програмний директор Вінницької FM-радіостанції «ТАКТ» Юрій Квітень. Гість поділився секретами, як не лише займатись захопливою справою, а й отримувати від неї непоганий прибуток. Щоправда це не кожному вдасться, тому що вести одному тригодинний ефір надзвичайно важко. Окрім створення гарного настрою слухачам під час ранкових шоу, Юрій Квітень проводить жартівливі телефонні розіграші, розробляє рекламні кампанії. Але своє радіо слухає насамперед для того, щоб перевірити чи все гаразд у ефірі, почути помилки та звернути увагу на інформаційне та музичне наповнення.

Завершився «Телерадіотиждень» університетським симпозіумом «Мас-медійний простір Вінниччини 2017», який відбувся 16 листопада. Студенти-журналісти 2 курсу презентували науково-пошукові роботи, в яких досліджували ЗМІ Вінниччини. Характеризували історію розвитку, редакційний колектив, специфіку роботи регіональної преси, радіомовлення, телебачення та Інтернет-видань. Свої дослідження презентували заслужений журналіст України, представник Нацради з питань телебачення і радіомовлення у Вінницькій області, доцент Вадим Мазурик на тему: «Стан телерадіопростору Вінницької області на зламі аналогової та цифрової епох» і доцент кафедри правових наук і філософії педуніверситету Сергій Лапшин на тему: «Формування сучасного інформаційного суспільства у розрізі розвитку ЗМІ.»

«Телерадіотиждень» дав змогу студентам-журналістам у світ радіо й телебачення, поспілкуватись з професіоналами у своїй справі, почерпнути для себе нові, цікаві аспекти подальшої професійної діяльності.

Ольга Крупкопереглядів: 1