Засідання круглого столу
«Забуті жертви Другої світової війни»

07.11.2017 р.


На факультеті історії, етнології і права відбулось засідання круглого столу, який проходив в рамках проекту українсько-німецького культурного обміну із теми «Забуті жертви Другої світової війни».

Обговорювані на форумі проблеми є складовою частиною грандового проекту з вивчення питання про вбивства нацистами хворих Вінницької психіатричної лікарні та військовополонених Шталагу № 329, який виконують Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, ГО «Німецька молодь в Європі» Земельного об’єднання в Північній Рейн-Вестфалії, ГО «Народний Майдан Вінниччини» за активного сприяння Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької облдержадміністрації.

Проект презентували: декан факультету історії, етнології і права Юрій Зінько, керівник ГО «Народний Майдан Вінниччини» Таїсія Гайда, представниця ГО «Німецька молодь в Європі» Земельного об’єднання в Північній Рейн-Вестфалії Жанна Кеберляйн. В роботі круглого столу взяла участь доктор педагогічних наук, професор, проректор університету з наукової роботи Алла Коломієць.

Цікавими й змістовними були доповіді й повідомлення гостей з Німеччини. Каролін Савчук, керівник педагогічного відділу берлінського музею Карлсхорст, зробила доповідь «Концепція виставки про Другу світову війну в Берлінському музеї Карлсхорст». Свою книгу «В полоні!» презентував Ернст Ройс, в якій відтворено сторінки історії періоду війни на прикладі долі дідуся автора, який перебував під час полону у Вінницькому шталазі.

Про ситуацію на Вінниччині в період нацистської окупації розповів заступник директора історико-меморіального комплексу пам’яті жертв нацизму Дмитро Корчак. З темою «Джерела про долю хворих психіатричної лікарні імені академіка І. О. Ющенка періоду Другої світової війни» виступив доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри всесвітньої історії ВДПУ ім. М. Коцюбинського Олег Мельничук. Повідомлення про концентраційні табори на території Вінниччини й шталаг №329 зробила доцент кафедри історії і культури України ВДПУ ім. М. Коцюбинського Ірина Батирєва. Активну участь у дискусії взяли доцент кафедри всесвітньої історії Павло Кравченко, науковий співробітник Інституту історії України НАН України Тетяна Пастушенко, доктор історичних наук, професор Сергій Гальчак, громадський діяч Вінниччини Юлія Піскунова.

Учасники круглого столу відвідають музею жертвам нацизму на території колишньої ставки «Вервольф», місця поховання радянських військовополонених, музей Вінницької психіатричної лікарні ім. І. О. Ющенка, місця захоронення німецьких військовополонених, а також відвідування Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр».переглядів: 1