Міжнародний форум
«Навчання людей поважного віку: досвід та перспективи»

30.09.2017 р.


Ранок у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського розпочався активно і творчо, адже саме сьогодні ми мали за честь зустрічати високоповажних гостей та учасників Міжнародного форуму «Навчання людей поважного віку: досвід та перспективи».

До початку відкриття форуму у сесійні залі Педуніверситету відбулась прес-конференція, на якій обговорювались питання освіти людей поважного віку, висловлювались нові ідеї та їх реалізація, відбувся обмін досвідом з іноземними колегами. Одночасно у мистецькій залі проходила реєстрація учасників та вітальна кава(спілкування), де кожний мав змогу отримати свій набір літератури та ознайомитися із програмою заходу. Усіх чекала фотовиставка «Активне довголіття», організатори якої за допомогою світлин дали зрозуміти, що у поважному віці все тільки починається і життя триває.

Із вітальними словами до усіх присутніх звернулись заступник Вінницького міського голови Галина Якубович , академік-секретар Відділення професійної освіти і освіти дорослих НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України Нелля Ничкало, ректор Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, кандидат педагогічних наук, доцент Наталія Лазаренко, регіональний директор DVV International в Україні, Білорусі та Молдові Беттіна Бранд, координаторка проектів громадської організації «Центр Поділля –Соціум» Анна Моргун , які побажали успіхів та гарного настрою від заходу, отримати новий досвід та із користю провести час.

Найбільше глядачів вразив виступ хору людей поважного віку(керівник-Галина Бунь). Своїми піснями хористи зробили аншлаг, зал аплодував стоячи не тільки тому, що пісня торкнулася серця, а ще й тому , що на сцені стояли бабусі та дідусі(яким вже далеко за 80 років), вони ні на секунду не втрачали почуття ритму та гумору.

Свої короткі доповіді-обговорення мали змогу представити українські та міжнародні спікери, серед них експерт Національної агенції Еразмус + та Європейської електронної платформи освіти дорослих(EPALE), тренер з роботи з людьми поважного віку Джамбо Клерк( м. Девентер, Нідерланди), голова правління громадської спілки «Українська асоціація освіти дорослих», директор Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України Лариса Лук’янова(м. Київ, Україна), голова Федерації пенсіонерів Латвії, член групи підтримки України у Парламенті Латвії(м. Рига, Латвія), міжнародний експерт з освіти дорослих та навчання впродовж життя, доктор філософії Аніта Якобсоне(м. Рига, Латвія) та член правління громадського об’єднання «Третій сектор», фундатор програми «Університет Золотого віку» Вітаут Рудник(м. Гродно, Білорусія).

За день відбулося чимало майстер-класів, на які спікери охоче запрошували учасників. Насичено та оперативно завершувався день, але емоції від почутого не стихали. Варто сказати, що молодому поколінню є у кого повчитись, та з кого брати приклад, є до кого тягнутися вгору та впевнено крокувати вперед.

Дякуємо організаторам за можливість долучитися і бути присутніми на форумі. Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського завжди відкритий до співпраці та нових проектів та ідей.

Міжнародний форум у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського – це гарний старт майбутньої співпраці, це фундамент масштабних проектів та конгресів, це тісна дружба та співпраця заради світлого і прогресивного майбутнього.

Репортаж Ярослави Пилипенкопереглядів: 1