І Міжуніверситетська студентська науково-практична конференція
«Українське слово в контексті сучасних соціально-культурних змін»

11.05.2017 р.


На факультеті філології й журналістики імені Михайла Стельмаха відбулася І Міжуніверситетська студентська науково-практична конференція «Українське слово в контексті сучасних соціально-культурних змін». Зініціювала й провела цей захід кафедра методики філологічних дисциплін і стилістики української мови. Його співорганізаторами стали викладачі й студенти Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова.

Із вітальним словом до присутніх звернулася доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри методики філологічних дисциплін і стилістики української мови Ольга Миколаївна Куцевол, яка підкреслила важливість проведення таких заходів, що спрямовані на обговорення актуальних проблем мовної культури, на збереження національних мовних пріоритетів.
Виступи студентів-медиків стосувалися питань формування мовної культури іноземного студента. Усіх присутніх вразив не лише досить високий рівень володіння українською мовою студентами-іноземцями, але і їхнє майстерне декламування віршів відомих українських поетів – Дмитра Павличка й Василя Симоненка. Захоплювало щире бажання цих студентів пізнавати нашу культуру, традиції, ментальність через художнє слово.

Студенти-філологи проаналізували типові мовностилістичні огріхи, що трапляються в сучасних мас-медіа і рекламних текстах.
З післясловом до присутніх звернулася Інна Яківна Завальнюк – доктор філологічних наук, професор, декан факультету філології й журналістики імені Михайла Стельмаха, яка відзначила високий рівень організації й проведення цього культурно-наукового дійства.

За найкращими традиціями, наприкінці конференції прозвучали пісні у виконанні ансамблю ФФЖ ім. М. Стельмаха «Mezzo Forte».переглядів: 1