Засідання круглого столу на тему «Інформаційні ресурси,
інтелектуальна власність у освітньо-науковій та інноваційній сферах:
філософсько-правові і прикладні аспекти»

12.05.2017 р.


На базі Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського проведено круглий стіл на тему: «Інформаційні ресурси, інтелектуальна власність, комунікації в освітньо-науковій та інноваційній сферах: філософсько-правові та прикладні аспекти».

Круглий стіл було організовано Науково-дослідним інститутом інформатики і права Національної академії правових наук України, Головним територіальним управлінням юстиції у Вінницькій області та кафедрою правових наук і філософії ВДПУ імені Михайла Коцюбинського.

Участь у його роботі взяли представники Вінницької обласної державної адміністрації, обласної ради, органів суду, місцевих державних органів та органів місцевого самоврядування, а також науково-педагогічний склад і студенти вищих навчальних закладів м. Вінниця.
Засідання круглого столу відкрили ректор Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського Наталія Лазаренко, перший заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації Андрій Гижко, голова постійної комісії Вінницької обласної ради з питань освіти, культури, сім'ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Людмила Станіславенко, директор НДІ інформатики і права Національної академії правових наук України, член-кореспондент НАПрН України Володимир Пилипчук, який акцентував увагу на найбільш актуальних проблемах в галузі науки, освіти та інновацій в контексті розвитку регіону, суспільства і держави.

В ході круглого столу завідувач кафедри правових наук та філософії ВДПУ імені Михайла Коцюбинського Олександр Яременко здійснив презентацію Наукової лабораторії інформаційно-правових проблем інноваційного розвитку та освіти, створеної на базі Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського спільно з Науково-дослідним інститутом інформатики і права НАПрН України.
Проректор з науково-педагогічної роботи та освітньої інноватики ВДПУ імені Михайла Коцюбинського Андрій Безуглий презентував пропозиції щодо створення Наукової координаційної ради з інформаційно-правових питань освіти та інновацій, до складу якої мають увійти представники ВДПУ імені Михайла Коцюбинського та НДІІП НАПрН України, навчальних закладів регіону, а також представники бізнесу, державних органів та органів місцевого самоврядування Вінницької області.

Активну участь у дискусії взяли: Сергій Ігнатов, начальник Головного управління статистики у Вінницькій обл.; Ярослав Миколюк, заступник начальника управління державних реєстрів Головного територіального управління юстиції у Вінницькій обл.; Олександр Довгань, доктор юридичних наук, в.о. першого заступника директора з наукової роботи НДІІП НАПрН України; Ольга Мельничук, доктор юридичних наук, професор, декан факультету менеджменту та права Вінницького національного аграрного університету; Олег Кислиця, заступник начальника Територіального управління Державної судової адміністрації України у Вінницькій обл.; Олександр Банасько, суддя Господарського суду Вінницької обл.; Валентина Білоус, директор бібліотеки ВДПУ імені Михайла Коцюбинського; Анастасія Фаліштинська, студентка Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського та інші.

Матеріали круглого столу будуть опубліковані.


Доктор юридичних наук, професор,

член-кореспондент НАПрН України                                            В. Пилипчук

директор НДІІП НАПрН Українипереглядів: 1