Навчально-виховний захід
«Психологія батьківства»

10.05.2017 р.


Навчально-виховний захід «Психологія батьківства», приурочений прийдешньому Дню матері, відбувся днями у Вінницькому педуніверситеті. Із вітальним словом до присутніх звернувся доцент кафедри психології та соціальної роботи Володимир Штифурак. Підсумовуючи виступ, зазначив, що головна умова забезпечення повноцінного розвитку дитини – щасливі батьки. Обговорили проблеми, які часто виникають у сім’ї. Зокрема, члени родини здебільшого переконані, що точно знають, як правильно виховувати малят. Насправді ж це дуже складне мистецтво, оволодіти яким можна лише наполегливо працюючи.

На зустріч завітала випускниця педагогічного, реабілітолог Оксана Самойлюк. Гостя розповіла студентам про свою велику та дружну сім’ю, а також труднощі, які можна перемогти лише завдяки справжній любові. Мати 11 дітей зізналася, що, розчарувавшись, у юнацькі роки не вірила в це почуття. Та згодом зустріла супутника життя й зрозуміла, що кохання – це особливий дорогоцінний дар.
«Страждання можуть зламати або загартувати. Тільки та людина, що вміє прощати, є вільною», – зазначила пані Оксана. Рідним одне з одним потрібно ділитися всім, як хорошим, так і поганим. Якщо сталася прикрість, необхідно порадитися й вирішити питання разом.

Багатодітна мати знаходить час займатися не лише власними дітьми, а й допомагати іншим, пропагує здоровий спосіб життя. Крім того, відвідує тренінги та майстер-класи. Нещодавно мала нагоду поспілкуватися з польським професором, що застосовує методику, завдяки якій успішно виводить людей із коматозних станів.

Наприкінці заходу виступила завідувач кафедри психології та соціальної роботи Ольга Паламарчук. Вона подякувала організаторам за традиційне проведення виховних годин для студентів. Наголосила на важливості родинного виховання. Молодь, аналізуючи досвід старших, може використовувати знання при плануванні власної сім’ї. На завершення присутні прослухали «Пісню про матір», ушанувавши пам’ять її автора Бориса Олійника.

Репортаж Ірини Богарчукпереглядів: 1