Засідання круглого столу студентських профспілкових лідерів
«Зміни у стипендіальному забезпеченні осіб, що навчаються»

26.04.2017 р.


У Вінницькому педуніверситеті відбулося засідання круглого столу студентських профспілкових лідерів на тему: «Зміни у стипендіальному забезпеченні осіб, що навчаються. Дії профспілкових організацій щодо захисту соціально-економічних прав та інтересів студентської / учнівської молоді». Організатори - Вінницька обласна організація Профспілки працівників освіти і науки, Молодіжна рада Вінницького обкому Профспілки.

У роботі взяли участь голови первинних профспілкових студентських організацій та студентський профспілковий актив ВДПУ ім. Коцюбинського, ВНТУ, ВНАУ, Вінницького та Барського гуманітарно-педагогічних коледжів, Барського коледжу транспорту і будівництва, Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж, ВМВПУ №4 та ВПУ № 42 м. Погребище, Немирівський професійний ліцей.
Розпочалася робота з оглядової екскурсії території університету, яку організували профспілкові активісти нашого ВНЗ. Заступник голови профспілки Олена Граматович розповіла про особливості організації роботи профкому ВДПУ в питанні захисту прав студентів, здобутки та проблеми.

Офіційна частина розпочалася з вітального слова голови обласної організації Профспілки Сергія Пугачова, котрий зауважив, що Вінницька обласна організація Профспілки переймається проблемами студентської молоді, сприяє їх вирішенню. Підкреслив, що робота студентських профспілкових організацій Вінниччини проводиться на високому рівні.

Привітала учасників круглого столу й ректор педуніверситету Наталія Лазаренко, яка розповіла про насичене і цікаве життя студентів, науково-технічні здобутки університету та наголосила на плідній співпраці й налагодженій роботі зі студентською профспілковою організацією.
Представники навчальних закладів у дружній бесіді ділилися наболілими проблемами, пов’язаними з сучасними реформами в галузі освіти, соціально-економічними та житлово-побутовими умовами студентів.

Далі робота круглого столу переформатувалося в засідання Молодіжної ради, під час якого голова прозвітувала про роботу за період з 19 квітня 2016 року по 26 квітня 2017 року. Було обрано нову голову Молодіжної ради (Катерину Козак), заступників та затверджено виконавчий комітет.

Було прийнято рішення про звернення до Народних депутатів України щодо пітримки законопроекту №5612, згідно якого в ЗУ "Про вищу освіту" буде закріплено кількість осіб, які можуть отримувати академічні стипендії, розмір стипендій прикріплено до розміру прожиткового мінімуму, можливість отримувати стипендії студентам контрактної форми навчання та ін.переглядів: 1