VI регіональна науково-методична конференція
«Виховання молоді на принципах християнської моралі»

24.04.2017 р.


У Вінницькому педуніверситеті відбулася VI регіональна науково-методична конференція «Виховання молоді на принципах християнської моралі». Організували захід відділ виховної роботи нашого ВНЗ спільно з Вінницькою єпархією Української Православної Церкви.

На заході були присутні високоповажні гості: керівник Вінницької єпархії митрополит Вінницький і Барський Симеон, керівник відділу релігійної освіти та катехізації Вінницької єпархії протоієрей Георгій Холодюк, начальник управління у справах національностей та релігій Вінницької обласної державної адміністрації Ігор Салецький, представники духовенства.

Слово надали ректору педуніверситету Наталії Лазаренко, яка запевнила, що проведення конференції додасть учасникам нових міркувань, сили, впевненості, праведності та збагатить світогляд знаннями і глибшим розумінням моральності і духовності особистості.
Пленарне засідання розпочалося молитвою й благословенням митрополита Вінницького і Барського Симеона. Владика привітав викладачів, студентів, представників духовенства і побажав, щоб такі конференції були результативними і продуктивними. В його виступі звучали мудрі настанови, аби впродовж студентського життя молодь пізнавала не лише науку знань, а й науку добра, справедливості, милосердя – основних складових християнської любові.

Були заслухані такі наукові доповіді: «Виховні ситуації як важливий метод морального виховання учнівської і студентської молоді» (кандидата педагогічних наук, доцента В. Каплінського); «Особливості морально-духовного виховання школярів та засоби впливу на їх формування у сучасній школі» (вчителя історії вищої категорії Вінницько-хутірської НКВ:ЗОШ І-ІІІ ступенів ДНЗ С. Магденка); «Християнські мотиви у творчості Альбрехта Дюрера» (студентки 4 курсу факультету історії, етнології і права В. Довбиш); «Релігійно-храмова культура як чинник сучасної гуманітарної системи» (начальника відділу управління у справах національностей та релігій Вінницької ОДА Л. Шепель); «Вінницький братський колегіум: перший університет у місті» (голови історичного відділу Вінницької єпархії ієрея Назарія Давидовського), «Історія Олександро-Невського храму села Пикова. Калинівське чудо. Кіровський храм Параскеви Сербської та його святині» (старшого учителя української мови та літератури Калинівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2-гімназії Н. Гук-Сатайкіної), «Людина у смислопросторі православного храму» (доктора історичних наук, професора, завідувача кафедри історії України ВДПУ О. Коляструк) тощо.
Серед великої кількості проблем, що хвилюють українську інтелігенцію, значне місце належить питанням духовності як у філософсько-психологічному, інтелектуальному, культурологічному, педагогічному аспектах, так і в практичному. Цьогорічна науково-методична конференція працювала в наступних напрямах: роль християнської моралі у формуванні духовних цінностей молодого покоління; історія та сучасність суспільно-релігійного життя в Україні; християнські мотиви в літературі та мистецтві; історія християнських храмів;

Далі учасники конференції працювали в секціях, де обговорювали наукові доповіді, актуальні проблеми й пропонували шляхи їх вирішення.

За матеріалами VІ регіональної науково-методичної конференції готується збірник наукових статей «Виховання молоді на принципах християнської моралі».

Наостанок митрополит Вінницький і Барський Симеон разом із Ігорем Салецьким подарували університету сертифікат на безкоштовну паломницьку поїздку духовними святинями Вінниччини.переглядів: 1