60 років народній хоровій капелі

21.04.2017 р.


Вона примушує радіти й плакати, може допомогти пережити горе, зняти душевний стрес, вилікувати сердечні рани. ЇЇ величність – Музика! Колись німецький письменник Бертольд Авербах сказав: «Музика одна є світовою мовою і не потребує перекладу, бо нею говорить душа!». І саме мовою музики, мовою душі 20 квітня у Мистецькому центрі ВДПУ спілкувалася із слухачами народна хорова капела Вінницького педуніверситету. Один із найстаріших і найкращих хорових колективів нашого міста святкував свій ювілей.

Народній хоровій капелі 60. Це свято душі, ціла історія, оскільки важко перерахувати скількох людей за ці роки вона об’єднала спільною справою. Роком створення капели офіційно вважається 1957 рік, хоча біографія колективу розпочалася ще у 1948 році з аматорського хору, започаткованого великим ентузіастом хорового співу, чудовим музикантом Олександром Дмитровичем Середюком. У 1957 році зі студентів різних факультетів був організований постійно діючий колектив – хорова капела Вінницького педагогічного інституту.

За 60 років існування капела виступала в Києві, Харкові, Липецьку, Одесі тощо. Керували народною хоровою капелою та відточували її виконавську майстерність відомі на Вінниччині та в Україні хормейстери: Йосип Кучер, Ігор Друкер, Іван Лупол, Костянтин Семенов, Григорій Голик. Особливої шани та поваги заслуговує музикант, народний артист України, професор Віталій Газінський. котрий пропрацював з капелою понад чверть століття, завдяки його таланту та величезній праці колектив набув найвищої майстерності та визнання. Упродовж 30 років з колективом працювала концертмейстер, талановита піаністка Тетяна Макарова.
За час свого існування капела виховала велику кількість фахівців, які нині плідно працюють в закладах освіти і культури, професійних творчих колективах. Серед них народні та заслужені артисти, заслужені працівники культури, доктори наук, професори, кандидати наук, доценти, директори шкіл, викладачі вищих та середніх навчальних закладів, керівники художніх колективів. Заслужені артисти: Сергій Майструк, Ліна Сушкевич, Костянтин Дабіжа, Тетяна Лозінська, Тетяна Каплун, Світлана Бабич, Світлана Жевачевська, Едуард Добровольський, Марія Червоній, заслужені працівники культури: Михайло Вацьо, Олександр Холява, Володимир Ковальчук, лауреат міжнародних конкурсів Владислав Горай, доктор наук, професор Галина Тарасенко, кандидати наук, доценти, викладачі кафедри вокально-хорової підготовки, теорії та методики музичної освіти: Людмила Василевська-Скупа, Наталія Кравцова, Тетяна Белінська, Людмила Онофрійчук, Ірина Сідорова, Анна Білозерська, Жанна Штепа, Ірина Пацкань, Ольга Лаврінчук.

З 2016 року капелою керує випускниця Львівської музичної академії, викладач університету Нінель Сізова. З 2013 року хормейстером капели є випускниця музично-педагогічного факультету, кандидат педагогічних наук, старший викладач Анна Білозерська. Концертмейстер капели – талановитий музикант і піаніст, провідний концертмейстер Наталія Воропаєва.

Сьогодні капела – це своєрідна творча лабораторія створення сучасного репертуару, інтерпретатор народної пісні, пропагандист кращих зразків української та зарубіжної класики.
Слово для привітання надали ректору педуніверситету Наталії Лазаренко, яка звернулася до капели зі словами вдячності за плідну творчу працю, чуттєве виконання, людяність і за цікаві моменти життя. Запевнила, що попереду на капелу чекає міжнародне визнання. Та від імені Вінницької облдержадміністрації й обласної ради вручила почесні грамоти керівникам капели різних років.

Голова обласної організації профспілки працівників культури Тетяна Побережна також віншувала народну хорову капелу.

Подякувала всім, хто творив історію цього колективу, хто вкладав і зберігав прекрасне мистецтво та нагородила учасників грамотами та грошовими винагородами.

Декан факультету дошкільної, початкової освіти та мистецтв Галина Кіт привітала учасників капели з ювілеєм та побажала подальших творчих успіхів, натхнення на нові злети та здобутки.

Також до слова запросили голову профспілкового комітету ВДПУ Миколу Баюрка, котрий з нагоди славного ювілею відзначив активних учасників народної хорової капели почесними грамотами та грошовими винагородами.

Із 60-річчям народну хорову капелу вітали й шановані випускники нашого університету, вихованці капели та друзі. Вдячні гості свята купали в оваціях артистів, а хористи понад 2 години виконували свої неперевершені композиції. Для кожного із них – це шлях життєвих перемог! Наостанок на учасників і керівників капели очікував святковий торт!

Пишаємося вами, радіємо за кожні успіхи, дякуємо, що гідно презентуєте наш університет і віримо, що все тільки починається…переглядів: 1