День відкритих дверей

31.03.2017 р.


Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського щиро вітав гостей із різних куточків Вінницької, Хмельницької та Житомирської областей. Двері найвеличнішого Подільського закладу відчинилися перед майбутніми вступниками, допитливими абітурієнтами, аби допомогти їм визначитися із майбутнім фахом. Після успішної реєстрації старшокласників запросили до Мистецького центру ВДПУ задля урочистого вітання та ознайомлення із закладом, його талановитим студентством.

Із вітальним словом до абітурієнтів звернувся перший проректор з науково-педагогічної роботи університету С.О. Гусєв, який поділився інформацією про історію 105-літнього університету, структурні підрозділи закладу, потужність викладацького складу, навчання і дозвілля студентського колективу. Сергій Олексійович наголосив на тому, що вибір майбутньої професії – один із найважливіших у житті кожного із нас, тому обирати варто душею і серцем. Лише той, хто вміє по-справжньому прислухатися до думки ближнього, співчувати, співпереживати і проявляти емпатію, хто глибоко переконаний у важливості процвітання національної свідомості й духу українського, зможе стати справжнім педагогом, людиною з великої літери, а колектив ВДПУ радо втілить у реальність усі заповітні мрії і бажання.
У тому, що професія педагога є сучасною і розвивається у бурхливому потоці подій, присутніх переконав відповідальний секретар приймальної комісії ВДПУ імені М. Коцюбинського В.В. Рогач, поділившись цікавими фактами про умови цьогорічного вступу, проведення творчих конкурсів, співбесід, екзаменів. Розповів про кількість електронних заяв, про державне замовлення, навчання за кошти юридичних осіб, про новітні конкурсні пропозиції, нові спеціалізації, освітні програми у навчальних закладах, про умови нарахування, розподіл і виплати стипендій студентам і про те, що ВДПУ імені М. Коцюбинського щороку поповнюється талановитою, прогресивною молоддю, небайдужими здобувачами вищої освіти і просто тими, хто працює на процвітання рідних факультетів і примножує славу Батьківщини.

В. В. Рогач переконаний, що цьогоріч кількість вступників буде ще чисельнішою, а навчальні аудиторії поповняться мудрими першокурсниками, позитивними та яскравими особистостями.

Відповіддю на питання: «Чому саме варто обирати наш університет?», поділився голова РСС природничо-географічного факультету Ярослав Шаповал.

Ведуча заходу, голова РСС університету Марина Дякова закцентувала увагу на досягненнях альма-матер, наголосивши на тому, що Вінницький педуніверситет за славну понад сторічну історію зарекомендував себе як заклад широкомасштабного профілю. У ньому майбутній фах здобувають не лише вчителі, а й фахівці непедагогічних спеціальностей. Заклад пишається своїми випускниками – відомими на всю Україну особистостями: М. Стельмахом, М. Каменюком, В. Гранецькою, В. Узєлковим, Н. Добринською, В. Бронюком, О. Теренчуком та ін. В університеті діє 97 добровільних студентських об’єднань – літературних, музичних, спортивних, театральних, журналістських та соціально-педагогічних; є власна студентська радіостудія, онлайн-газета «Студентська територія» та газета колективу ВДПУ «Педагог». Тут навчаються талановиті, розумні, красиві й добрі люди з великими серцями й сучасними поглядами на життя. Дехто із цієї когорти: Д. Деркач, В. Штабу, О. Снашкіна, О. Пасіхова, І. Шигида, подарували абітурієнтам незабутні музичні композиції.
Наостанок до слова було запрошено відповідальну за профорієнтаційну роботу університету Ю. Вознюк, яка ознайомила абітурієнтів із порядком денним Дня відкритих дверей. Насолодившись концертною програмою, старшокласники та їхні наставники разом із волонтерами й відповідальними керівниками вирушили на знайомство з навчальним закладом, що носить ім’я Сонцепоклонника.

Заповнена вщент 357 аудиторія свідчить про неабияке зацікавлення абітурієнтами навчальним процесом у педуніверситеті. Майбутні вступники мали змогу відчути себе справжніми студентами, прослухавши пізнавальну лекцію кандидата педагогічних наук, доцента В.В. Каплінського про значення професії вчителя, життєві історії, складні педагогічні ситуації і вихід із них, про вирішення й запобігання конфліктних ситуацій. Захоплені майстерною розповіддю, залишаючи аудиторію, абітурієнти дякували лектору за те, що мали можливість глибоко переосмислити власні вчинки і помріяти вкотре про майбутній фах.

Після лекції, неначе сонячні зайчики, вирушили мандрувавати університетом: завітали до бібліотеки, книгосховища, оглянули спортивні майданчики, прогулялися територією університету, побували в залі засідань Вченої ради, у приймальній комісії, відвідали музейно-просвітницький центр, познайомилися із завідувачем навчально-наукової лабораторії з етнології Поділля Тетяною Пірус.

Далі за вподобаннями і покликом душі, старшокласники розійшлися по факультетах. Відкриті заняття було проведено із філології, журналістики, фізичного виховання, психології, професійної освіти, дошкільної й початкової освіти, музичного мистецтва, історії.

День видався вдалим і насиченим. Трішки втомлені, але задоволені, майбутні вступники, насолоджуючись запашним ароматом кави зі студентського кафетерію, прокручували кадри із усього побаченого. На позитивній хвилі, із присмаком студентства та запасом нової інформації, із прагненням до підкорення нових висот, не прощаючись із Вінницьким педагогічним, задоволені абітурієнти розійшлися, щоб зустрітися знову.

Отож, до зустрічі влітку, майбутні колеги!переглядів: 1