Тематичний вечор-реквієм

21.02.2017 р.


В кімнаті студентського дозвілля гуртожитку 4-А Вінницького педагогічного відбувся національно-патріотичний захід. Студенти на тематичному вечорі-реквіємі вшановували подвиги тих молодих українських героїв, які віддали свої життя у бою під Крутами, під час революції Гідності, а також учасників АТО.

Захід розпочався хвилиною мовчання. На честь борців за вільну, незалежну Україну студентка Юлія Кононенко запалила свічу пам’яті. Епіграфом вечора стали слова поета Олександра Олеся:

Незалежне життя – ось, де справжня мета,

Тільки вільний орел вільним птахом літа...

тільки вільний народ своє щастя кує…

Багатовікова історія українського народу рясно окроплена кров’ю переважно молодих патріотів, студентів, котрі героїчно загинули в боях. Їхня мужність і відвага – довічний приклад патріотизму та любові до України. На вечорі-пам’яті також згадували відважних волонтерів воєнних дій на Сході України.
Марина Дякова проникливо розповіла вірш про героїв Небесної Сотні. Із тривогою прозвучала пісня «Не твоя війна» гурту «Океан Ельзи», яку виконав Владислав Хохлан під супровід гітари Миколи Яцуляка. Анатолій Остаповець чуттєво продекламував поезію Віти Стронської «Я повернусь»:

Лебідко моя, я скоро вернуся,

Неначе уперше тебе обійму.

Я з ворогом лютим за правду борюся,

І тільки тобою зараз живу.

«В очікуванні – важка жіноча доля, але ми потрібні тим, хто на передовій», – наголосила ведуча вечора.

Романс на слова Т. Шевченка «Така її доля» виконала проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань Зоряна Ленів.
На вечір завітав лідер громадської організації військово-патріотичного клубу «Айдар» Андрій Мельничук, котрий розповів присутнім про велике значення національно-патріотичного виховання студентської молоді. Також подякував студентам за участь у ході пам’яті героїв Небесної Сотні, що відбулася у місті 20 лютого.

Багатьма жертвами дається нашій державі воля. Але Україна переможе та повстане в світлому мирі неділима, цілісна, єдина, соборна! Адже запорукою успіху є молоді герої, їхня стійкість, незламність, віра і правду.

Герої не вмирають!

Репортаж Людмили Любацькоїпереглядів: 1