Творча зустріч-портрет із нагоди 80-річчя
українського письменника Миколи Рябого

20.12.2016 р.


Творча зустріч-портрет із нагоди 80-річчя українського письменника, перекладача, учасника українського літературного відродження, журналіста Миколи Рябого відбулася у Вінницькому педуніверситеті 19 грудня. На заході було презентовано виставку найвідоміших книг митця «Земледухи – вірні сини України».

Свято розпочав грою на сопілці викладач школи ВМР №2, учасник військового оркестру Максим Беркун. Завітала поздоровити ювіляра депутат Вінницької облради Людмила Щербаківська. Передавши вітання від міського голови Сергія Моргунова, вручила Миколі Рябому грамоту за вагомий внесок у літературне життя Вінниччини. Світлана Василюк, директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА подарувала письменникові його портрет.
Продовжив дійство вокальний ансамбль «Mezzo Forte» піснею «Човен». Упродовж заходу присутні довідалися чимало цікавих і важливих відомостей із життя прозаїка. Під час виступу пан Микола повідомив новину, про яку дізнався напередодні: на Донбасі цього дня загинуло п’ятеро вояків і близько тридцяти було поранено. На їх честь письменник заспівав зі своїми друзями «Ой полечко, поле туманом повите», закінчивши словами «Герої не вмирають!».
Приємним сюрпризом став візит земляків ювіляра. Лунали вітання від імені керівництва районної ради м. Крижополя. Миколі Рябому вручили грамоту з нагоди 80-річчя, коровай та іменний годинник. Ректор Наталія Лазаренко подякувала митцеві за творчість і вручила ювілейну книгу Вінницького педуніверситету. Наголосила, що нинішню подію обов’язково буде описано у новому виданні. Олена Шинкар подарувала присутнім пісню «Чуєш, брате мій». Слова вітання прозвучали від членів НСПУ Ольги Зайцевої, Руслани Мельничук та Юрка Юрчака. Руфіна Добровольська виконала композицію «Ой ти місяцю».

Василь Паламарчук, голова правління Вінницької обласної організації НСЖУ, вручивши почесну грамоту Миколі Рябому, розповів про його журналістську діяльність. Наприкінці заходу Михайло Каменюк, голова НСПУ у Вінницькій області оголосив так зване «заключне інтерв’ю» з письменником. Ювіляр подарував університетській бібліотеці чотири власних видання. Завершили захід піснею «Ой на горі та й женці жнуть».переглядів: 1