День єднання

16.02.2024 р.

Настане день, закінчиться війна,
Крізь біль від втрат згадаєм імена
Тих, хто повік не вернеться ніколи.
...Розквітне з силою, небаченою досі
Соборна, вільна, незалежна Україна.
Ми побороти негаразди долі в змозі,
Коли єднаємось, немов одна родина!

Втретє в історії України відзначають День єднання. 16 лютого ми збираємось разом, аби продемонструвати усьому світові нашу єдність – єдність українців, єдність України!

На долю українського народу випало чимало випробувань, найстрашніше з яких і досі щодня забирає у кожного з нас спокій - війна. Біль, героїзм, патріотизм, туга за близькими людьми, ненависть та любов. Це час, який показав нашу єдність і змінив ставлення до багатьох речей.

Тисячі наших українців загинуло на війні, знищені міста, а люди покинули свої домівки. Ми завжди пам’ятатимемо тих, хто боронив нашу землю і не повернувся додому. З перших днів війни, добровольцем пішов наш дорогий друг і колега, головний бухгалтер університету - Олександр Михайлович Візнюк. Саме він 16 лютого 2022 року, коли вперше відзначали День єднання, на площі Університету підіймав прапор України. Тоді ми навіть і подумати не могли, що будемо вшановувати його пам'ять хвилиною мовчання. Серед загиблих Героїв студенти та випускники університету, рідні, знайомі, друзі. Війна торкнулася кожного і водночас об’єднала нас.

«Ми стали єдині! Наша сила у нашій єдності! А де єдність - там перемога!» - наголосили, звертаючись до присутніх, ректор Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, професор Наталія Лазаренко, голова первинної профспілкової організації університету Микола Баюрко та голова студентського самоврядування Іван Сотник.

Місто Вінниця стало прихистком для багатьох переселенців, які залишивши свої домівки, втікали, рятуючи свої життя. Уже два роки, як ми разом з маріупольцями реалізовуємо спільні проєкти, волонтеримо, донатимо. Вінниця прийняла й харківчан і робить усе можливе, щоб вони почувалися, як удома.

Гостями нашого заходу сьогодні були представники Національної академії Національної гвардії України та благодійного фонду «ЯМаріуполь». Фахівчиня з культурних проєктів Центру підтримки внутрішніх переселенців «ЯМаріуполь» Аліна Рашевська та курсант Академії Кирило Верютін зазначили про важливість Дня єднання, про підтримку та допомогу, яку вони отримали від міста та Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського.

Згуртованість українського народу - це наша спільна сила, яка допомагає протистояти агресії ворога. Ми об?єдналися заради миру, заради віри у наше переможне майбутнє, і заради пам’яті про тих, хто більше ніколи не повернеться додому.