Всеукраїнська інформаційно-просвітницька акція
«Національний тиждень читання»

10.12.2023 р.

Бібліотека Вінницького державного педагогічного університету / Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського долучилися до Всеукраїнської інформаційно-просвітницької акції «Національний тиждень читання», яка проходить в період з 4 до 10 грудня в Україні та має на меті залучити українців до читання, купівлі та дарування книг, відвідування бібліотек, а також, щоб привернути увагу до українського книговидання та літератури, підтримати видавництва, книгарні, та бібліотеки. Читання є важливим у час миру і добробуту, але ще важливішим – у часи випробувань, які випали на нашу долю через війну.

У рамках акції організовано книжкові виставки, підготовлено буктрейлери, проводяться голосні читання.

У фокусі тижня — Микола Хвильовий, який за своє недовге життя став однією з ключових фігур національної літератури й одним з найважливіших представників Розстріляного відродження. Бувши прогресивним та високоінтелігентним митцем, він всіляко підтримував та впроваджував політику "українізації", творив ідеологію національно-культурного відродження України й виступав за інтеграцію українського в європейську та світову культуру..

Презентуємо буктрейлер до 130-річчя з дня народження Миколи Хвильового (13 грудня 1893 – 13 травня 1933) та 100-річчя з дня видання збірки його новел «Сині етюди» (1923).

«Сині етюди» – збірка прозових творів Миколи Хвильовго, що була опублікована в 1923 році.

ЇЇ поява була сприйнята найавторитетнішими тогочасними критиками як явище новаторське і знакове. Новели прозаїка приваблювали не лише тематичною злободенністю, а й стильовою, мистецькою самобутністю, засвідчували утвердження нової манери письма.

Також у рамках проведення акції бібліотека презентує буктрейлер на книгу Володимира В’ятровича «Наша столітня. Короткі нариси про довгу війну».

Читання є важливим у час миру і добробуту, але ще важливішим – у часи випробувань, які випали на нашу долю через війну. Книги можуть стати нашим захистом і нашою зброєю, друзями і порадниками, вчителями і лікарями.

8 грудня в університетській бібліотеці відбулися голосні читання"Читання поезії вголос."

Завідувачка відділу обслуговування Тетяна Мірохіна презентувала книжкову виставку «Війна за незалежність». Працівники бібліотеки читали вірші про жахливу війну, про долю неньки України, про героїзм нашого народу, про мужніх і незламних, про мир та перемогу.

На захід завітали студенти університету. Голова Ради студентського самоврядування Іван Сотник передав до фонду бібліотеки книгу Ю. Горліс-Горського «Холодний Яр». Щиро дякуємо, шановні студенти!

Будьмо своїми! Читаймо разом! Нація, яка читає – непереможна!