Міжнародний інститут вивчення травми

22.10.2023 р.

У Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського активно працює Міжнародний інститут вивчення травми, який відкрито за ініціативи Міжнародного центру психічного здоров’я та прав людини (м. Боулдер, ш. Колорадо, США) та кафедри психології та соціальної роботи ВДПУ ім. М. Коцюбинського. Інститут, покликаний готувати кваліфікованих травматерапевтів, уже надає студентам професійні компетенції, що допомагають у психологічній підтримці дітей та дорослих, проводяться супервізійні заняття для фахівців-психологів.

В рамках діяльності інституту відбулася зустріч представників ООН з колективом університету.

Ректор університету, професор Наталія Лазаренко разом із гостями директором Хайлендського інституту розвитку людства (дослідницького центру в місті Боулдер, штат Колорадо), колишнім Резидент-координатором ООН та Постійним Представником ПРООН в Україні (2000-2004) Дугласом Гарднером, координаторкою чорнобильського проєкту ООН в Україні Оксаною Гарниць за участі колег кафедри психології та соціальної роботи, професорів Ольги Паламарчук та Інни Чухрій обговорили перспективи подальшої співпраці та окреслили основні вектори діяльності у межах Міжнародного інституту вивчення травми.

Наталія Іванівна подякувала гостям, народу Сполучених Штатів, команді ООН за постійну підтримку України у цей непростий час та висловила вдячність за зацікавленість та сприяння розвитку створеного інституту.

У межах візиту гості особисто долучилися до роботи інституту. Відвідали супервізійні заняття, поспілкувалися зі студентами та викладачами кафедри психології та соціальної роботи, які розповіли про свій досвід участі в інституті, практичну діяльність, яка останнім часом зосереджена на підтримці осіб, постраждалих внаслідок війни та поділилися актуальними питаннями, які потребують вирішення.

У результаті активного діалогу сторін, враховуючи запити суспільства та напрацювання колективу кафедри та діючого Міжнародного інституту вивчення травми, обговорено питання щодо створення на базі інституту клініки клінічної психології.

Ми дякуємо колегам - учасниками інституту та нашим партнерам, які підтримують ініціативи та долучаються до їх реалізації.

Працюємо задля Перемоги разом!