159 років від дня народження Михайла Коцюбинського

17.09.2023 р.

Cпільнота викладачів та студентів Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського відзначає 159 років від дня народження Михайла Коцюбинського, великого Сонцелюба, ім’я якого з гордістю носить наш університет з 1998 року.

Вже традиційно урочистий захід розпочався читанням творів Михайла Коцюбинського біля погруддя письменника на території університету.

З вітальним словом до присутніх звернулася ректор Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, професор Наталія Лазаренко: «Ми цінуємо спадок, який нам залишив Великий Сонцепоклонник, читаємо його твори, пишаймося ними, бо в них велика любов - любов, яка оберігає й возвеличує!».

Під час урочистого віншування нашого земляка Наталія Іванівна привітала лауреата щорічної Всеукраїнської літературної премії обласної ради ім. М. Коцюбинського доцента кафедри української літератури, поета Віктора Крупку, який отримав нагороду в номінації «Поезія» за символічну літературну збірку «Сон це».

Ми не лише бережемо літературні традиції Михайла Коцюбинського, але і славно продовжуємо їх – у віршах, прозі, піснях….

Про життєписні і творчі сторінки письменника розповіла доцент кафедри української літератури Вікторія Ткаченко.

Присутні мали змогу прослухати уривки творів письменника та музичні композиції, які нагадують про творчість Великого Сонцепоклонника:

  • пісня «Сивий туман» у виконанні магістра факультету мистецтв і художньо- освітніх технологій Юрія Свічкара;
  • мелодія Володимира Івасюка «Я піду в далекі гори» у виконанні на сопілці студенткою факультету філології й журналістики імені Михайла Стельмаха Аліни Стужук,
  • пісня «Я люблю Україну» у виконані Анастасії Ткачук та Вероніки Заверухи,
  • пісня «Марічка» у виконанні Анастасії Максимчук,
  • ліричний вірш про письменника продекламувала Марія Козлянська.

На межі XIX та XX ст. Михайло Коцюбинський залишився в українській літературі неперевершеним майстром слова, тонким стилістом, першим і найкращим імпресіоністом в українській літературі. Його твори не втрачають актуальності і сьогодні. Легкі і мудрі слова стануть близькими і для наступних поколінь.