Тиждень освіти дорослих

13.09.2023 р.

У другій декаді вересня (10-16 вересня) щороку проводиться тиждень освіти дорослих. Це міжнародне свято було започатковано у 1999 році за ініціативою ЮНЕСКО, яку підхопили більш ніж у 50 країнах світу і в Україні також. Метою тижня освіти є привернення уваги дорослого населення до того, що вчитися ніколи не пізно, і робити це потрібно впродовж усього життя.

У рамках тижня освіти дорослих відбулася зустріч представників колективу Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського із директором інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України, доктором педагогічних наук, професором, член-кореспондентом НАПН України Ларисою Лук’яновою.

Ректор університету, доктор педагогічних наук, професор Наталія Лазаренко зазначила важливість такої зустрічі, зважаючи на тривалу співпрацю та дружбу між Вінницьким державним педагогічним університетом імені Михайла Коцюбинського та інститутом педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України: «Нас поєднують щорічні наукові та практичні заходи, спільні дослідження та проєкти, потужна наукова діяльність та підготовка науково-педагогічних кадрів».

Основою для спілкування колег стало обговорення актуальності прийняття Закону України «Про освіту дорослих», що є важливим кроком на шляху законодавчого врегулювання системи освіти дорослих.

Законопроєкт (№ 7039), який розробила робоча група при Міністерстві освіти і науки України до складу якої входить Лариса Борисівна, розглянуто та прийнято у першому читанні на засіданні Верховної Ради України ще 12 січня 2023 року.

Прийняття такого закону є надзвичайно актуальним і очікуваним у суспільстві:

  • по-перше, він врегульовує і систематизує відносини у системі освіти дорослих, забезпечує розвиток цього складника освіти на середньострокову перспективу;
  • по-друге, закон є євроінтеграційним, його розроблено на виконання завдання 1431 Плану заходів із виконання Угоди про асоціацію між Україною, з одного боку, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами.

Обговорення такої теми саме в нашому університеті є невипадковим, адже Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського є провайдером не лише якісної освіти молоді, але і активно підтримує та розвиває освіту дорослих.

В університеті систематично проводяться курси підвищення кваліфікації, на базі освітнього хабу «NotBox» проводиться чимало вебінарів та лекцій з актуальних тем; освітні програми, які пропонує університет користуються великим попитом не лише серед молоді, але і дорослих, адже зміна професії, напрямку діяльності є основою правила «навчання протягом життя».