Делегація з міста Карлсруе

19.05.2023 р.

З робочим візитом до м. Вінниці приїхала делегація з міста Карлсруе на чолі з мером міста Франком Ментрупом (Oberburgermeister Dr. Frank Mentrup )

Представники німецької сторони – мер Карлсруе Франк Ментруп, керівниця головного офісу міжнародного відділу Карлсруе та депутати міської ради Карлсруе разом з Вінницьким міським головою Сергієм Моргуновим, заступником міського голови Андрієм Очеретним, директором інституту розвитку міст Назаром Коваленком завітали до Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського.

Представники Карлсруе зустрілися з адміністрацією університету, викладачами та студентами факультету іноземних мов та мовної групи Гете Інституту ВДПУ.

Привітала гостей ректор університету, професор Наталія Лазаренко. Насамперед Наталія Іванівна висловила подяку уряду Німеччини та народу Німеччини за підтримку та допомогу Україні. Ректор розповіла про університет, здобутки у співпраці з Німеччиною, з німецькими навчальними закладами, угоди, які працюють вже декілька років, серед них Гете-Інститут.

"За час існування, з 2002 року Гете-інститут підготував понад 3000 слухачів. Щороку університет має випускників бакалаврату і магістратури німецької філології. Ми співпрацюємо з німецькими навчальними закладами. Наразі наші студенти знаходяться в Німеччині за угодою з університетом Манхейма, співпрацюємо також в рамках програми Гете-Інституту та Еразмус+.

Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського готує не лише педагогічні спеціальності, ми працюємо як класичний університет, який пропонує такі спеціальності як журналістика, психологія, фізична реабілітація, математика, філологія, право, фізична культура і спорт, публічне управління та адміністрування, менеджмент та інші", - зазначила у своїй промові ректор.

Мер Карлсруе Франк Ментруп висловив зацікавленість у співпраці з навчальним закладом, обмін студентами, проходження стажування, зокрема в органах державної влади, культурних та освітніх установах.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов зазначив, що співпраця з містом Карлсруе в сфері освіти наразі є перспективною, розглянув можливість обміну не лише студентами, але і викладачами, вчителями німецької мови закладів загальної середньої освіти, які є випускниками нашого університету.

У спілкуванні з делегацією взяли участь декан факультету іноземних мов Олена Ігнатова, завідувач кафедри німецької філології Лариса Дробаха, викладачі та студенти факультету.

Активна дискусія з представниками міста-побратима відкрила нові можливості для обміну досвідом, спільних проєктів та комунікації.