День вишиванки

18.05.2023 р.

Вишиванка вражає своєю красою весь світ! Але все ж першим, хто почав носити вишиванку, як повсякденний сучасний елемент гардеробу, - українець, Іван Франко, котрий так і зображений на 20 українських гривнях - у сучасному піджаку, одягненому на вишиванку.

Отож, 18 травня 2023 року у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського одягли вишиванки і студенти, і викладачі. Досить багате розмаїття кольорів, орнаментів, яскраве сонце, і невимовна жага перемоги – усе це створювало магію любові до нашої альма-матері, до рідного Величного педагогічного!

Факультет філології й журналістики імені Михайла Стельмаха цьогоріч неординарно долучився до свята. Студенти 1-2 курсів нашого факультету в День вишиванки організували справжнє дійство – етно-подіум! Кожна група представляла якийсь один із регіонів України. Студенти розповідали про етнічні особливості, про вишитий одяг певної території, показували вишиті рушники. Кожен регіон України – неповторний у своєму виконанні вишиванок, адже майстрині в різних місцевостях по різному використовували техніки вишивки, а особлива відмінність полягала саме в орнаментах. У кожній частині України можна прослідкувати свої, неповторні вишиванки. Співом пісень, які побутують у кожному регіоні, звеселяли учасники етно-подіуму .

Родзинкою свята стало дефіле в українських костюмах. Постава, посмішка, красивий вишитий одяг, наші дівчата і хлопці, для яких вишиванка стала символом краси і національної ідентичності...

«Вишиванка для мене – це гордість за красу моєї України, це повага до всіх вас, які зараз тут, що створили таке величне свято!» – зауважила декан факультету філології й журналістики імені Михайла Стельмаха, доктор філологічних наук, професор Інна Яківна Завальнюк.

Ще одне свято чекало попереду: спільне фото на фоні університету!

Дякуючи ЗСУ, ми змогли вшанувати в університеті свою культуру, власну історію!!!

Ми любимо ВДПУ – Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, наш Родинний, Величний заклад вищої освіти!