УЧАСТЬ ВИКЛАДАЧІВ УНІВЕРСИТЕТУ В ЗАСІДАННІ ПРАВЛІННЯ ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ СПІЛКИ КРАЄЗНАВЦІВ УКРАЇНИ

15.11.2021 р.

Відбулося розширене засідання правління Вінницької обласної організації Національної спілки краєзнавців України за участю професорів ВДПУ імені Михайла Коцюбинського Сергія Гальчака та Юрія Степанчука; Почесного краєзнавця України Анатолія Лисого; кандидата богословських і кандидата технічних наук, протоієрея, краєзнавця Бориса Пентюка; заслуженого журналіста України Василя Паламарчука; редакторів районних газет Федора Шевчука та Анатолія Савченка. На засідання було запрошено доктора історичних наук, професора, завідувача відділу джерел з історії України ХІХ – поч. ХХ ст. Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України Ігора Гирича та доктора історичних наук, професора Дрогобицького державного педагогічного університету Віталія Тельвака.

Голова правління Сергій Гальчак розповів про основні пріоритети діяльності Вінницької обласної організації Національної спілки краєзнавців України, яка є провідною громадською творчою організацією, що об’єднує близько ста талановитих подвижників, професійних дослідників рідного краю. Сергій Дмитрович повідомив, що за одинадцять років свого існування спілка стала потужним осередком наукового пошуку та флагманом з оприлюднення документально-публіцистичних і науково-популярних творів з історії та культури рідного краю. Пріоритетом діяльності організації є розвиток краєзнавчого руху, проведення ґрунтовних регіональних досліджень, популяризація історичних знань, зокрема тих, що засвідчують самовіддану визвольну боротьбу українського народу за свою незалежність та національну самобутність.

Гості, зі свого боку, представили результати власних наукових досліджень у вигляді кількох монографічних праць. Вони з великим задоволенням оглянули унікальні архітектурні пам’ятки та історичні локації нашого міста, відвідали музей-садибу Миколи Пирогова, побували на ставці Гітлера «Вервольф», оглянули Лядівський скельний монастир та Державний історико-культурний заповідник «Буша».

Розширене засідання правління Вінницької обласної організації Національної спілки краєзнавців України та подальші екскурсійні зустрічі проходили в толерантній і доброзичливій атмосфері. Всі учасники отримали задоволення від фахового спілкування й висловили душевну подяку керівництву Вінницької обласної організації Національної спілки краєзнавців України за високий організаційний рівень та щиру гостинність, виявили велике бажання й надалі брати участь у подібних заходах.

Юрій Степанчук – професор кафедри історії України