Освіта за океаном: наскільки це можливо
07.10.2020 р.
Нещодавно троє випускників бакалаврату у ВДПУ - я та ще двоє студентів Юлія та Павло, скориставшись унікальним шансом, який дарує факультет іноземних мов, стали студентами Південно-Міссурійського державного університету. Зараз ми успішно здобуваємо ступінь магістра в двох навчальних закладах.
У цій короткій розповіді хочу поділитися з вами від першої особи як це було, як ми наважились на такий рішучий крок та як це відбувається зараз.
Отож, все розпочалося ще декілька років тому, коли ми, будучи вже студентами ВДПУ, вперше почули про таку яскраву та неоціненну можливість, яку відкриває факультет іноземних мов перед своїми студентами. Літо 2019 подарувало нам поїздку до Сполучених Штатів Америки за освітньою програмою обміну між ВДПУ та СЕМО , яка існує вже більше 10 років. Ця програма передбачає проходження інтернатури та підготовку до наукової роботи, яку виконує кожен студент після закінчення ступеня бакалавра. За цією програмою ми 3 тижні проживали на території студентського кампусу та мали змогу особисто відчути на собі життя справжнього американського студента. Саме цей короткий, але дуже яскравий «тест-драйв» зміцнив наше бажання здобути ступінь магістра у СЩА.
Наше рішення було очевидним – ми хочемо бути студентами обох університетів, проте пандемія трішки зіпсувала наші плани. У нас з’явилися сумніви, чи варто ризикувати в такий непевний час. Ми стояли на роздоріжжі: чи кинути все і поспіхом шукати можливості їхати, або ж розпочинати онлайн навчання. На щастя, окрім палкого бажання, ми мали ще й надійну підтримку. Наш декан Тамара Іванівна стала вірним наставником для нас у досить складній ситуації. Ми безмежно раді, що, вступаючи, дослухались до порад декана, яка неодноразово говорила: «Не приймайте поспішних рішень, ні в якому разі не обирайте заочну форму навчання, щоб не втратити вагомий прогрес, який ви здобули за 4 роки навчання у ВДПУ». Мудрі настанови Тамари Іванівни Ямчинської та Світлани Анатоліївни Кузьміної допомогли не тільки не втратити, а й здобути вдвічі більше. По той бік екрану монітора у нас також були надійні порадники. Професор Кевін Тімлін та Швіта Гонг готували для нас усі документи для вступу, уважно вислуховували всі наші питання та шукали прийнятний спосіб вирішення досить неоднозначної ситуації. Саме завдяки цим людям ми знайшли найвдаліший вихід – розпочати онлайн навчання в СЕМО та стаціонарне у ВДПУ. Хочу відмітити, що саме таке поєднання максимально підкріплює та збагачує наші знання щоденно, адже ми отримуємо подвійну кількість знань та навичок від найкращих професіоналів у двох університетах.
Зараз онлайн ми вивчаємо три дисципліни в СЕМО – це Principles of Language, App to Teach Grammar та Dev Inter Culture Awareness. Варто зазначити неймовірно приємне почуття, коли ти зустрічаєш знайомі обличчя навіть серед викладачів закордонного ВНЗ. Доктор Дітріх та професор Устінова знайомі для нас, як з літньої подорожі, так і з численних занять Світлани Анатоліївни Кузьміної, курсу Web-blended education for English skills, які пропонує до вивчення наш величний педагогічний впродовж четвертого року навчання.
Хочу додати, що групи студентів в США досить невеликі, але їх склад змінний. (Відповідно до американської системи освіти, тут немає сталих груп, а лише ті, хто обрав цю дисципліну до вивчення.) Завдяки цьому досить легко співпрацювати та спілкуватися з багатьма різними особистостями.
У порівнянні з іншими інтернаціональними студентами, спілкування з носіями мови або наполеглива праця для нас не є викликом. Наш рідний факультет, безсумнівно, надав нам належний рівень підготовки, гарне володіння іноземними мовами, та виховав у нас навички продуктивної та старанної роботи і навчив опрацьовувати матеріал належним чином. Наші українські викладачі завжди приділяють багато уваги різним теоретичним та практичним завданням, які удосконалюють наші мовні навички.
Необхідно також відмітити, що ми вже маємо можливість бути частиною світової програми волонтерства. Відповідно до курсу граматики ми проводимо онлайн заняття з учнями з Афганістану, де можемо спробувати себе у ролі вчителя, а ще застосувати на практиці багатий запас знань з англійської мови, методики викладання іноземних мов та педагогіки, які наполегливо накопичували впродовж минулих років. Ми вже можемо похвалитися першими здобутими успіхами. Наприклад, я виконала перше письмове завдання, яке базувалося на попередньо здобутих знаннях у ВДПУ з теоретичного курсу фонетики настільки добре, що професор Дітріх доручила мені позайматися та поділитися досвідом з дівчинкою із Китаю. Також викладачі часто жартують, «якщо вам потрібно перевірити граматику – звертайтесь до Юлі, вона професіонал у цьому», що також підтверджує якість здобутих знань у ВДПУ. А Паша настільки вдало володіє вимовою, що не всі одразу розуміють, що він не є носієм мови.
З покращенням епідеміологічної ситуації у світі ми все ж сподіваємося поїхати на аудиторне навчання у наступному семестрі, оскільки всі документи вже готові, а форми для візи надіслані.
Підсумовуючи усе вищезгадане, хочу сказати, що ми безмежно вдячні факультету іноземних мов за таку величезну кількість можливостей, за високий рівень знань, який ми здобули впродовж навчання тут. Професіоналізм наших викладачів важко переоцінити, тому що плоди їх роботи безмірні. Ми з великою гордістю несемо звання студента ВДПУ, адже це неймовірно престижно бути частинкою такого величного університету, який має світове визнання.
Кісіль Вікторія,
cтудентка факультету іноземних мов