XXXI Вінницька Всеукраїнська наукова історико-краєзнавча конференція
«Вінниччина: минуле та сьогодення»

25.09.2020 р.

На базі Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського із застосуванням дистанційних технологій відбулась наукова конференція «Вінниччина: минуле та сьогодення. Краєзнавчі дослідження», присвячена 30-річчю з Дня проголошення Декларації про державний суверенітет України.

З вітальним словом до учасників конференції звернулася ректор університету професор Наталія Лазаренко та заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької ОДА Іван Педорук.

У роботі конференції взяли участь викладачі кафедри всесвітньої історії. Професор О. Мельничук розкрив тему «Городище уличів Х ст. поблизу с. Червоне в дослідженнях П. І. Хавлюка». Професор Ю. Зінько та доцент В. Тучинський підготували ґрунтовну рецензію на працю Ю. Степанчука «Викладачі факультету історії, права і публічного управління в історико-краєзнавчих заходах (2016-2019», присвячену 100-річчю факультету. Доцент П. Кравченко присвятив свою доповідь долі «указника» 1948 р., доцент О. Кравчук – історії дипломатичної місії Л. Цегельського до Чехословаччини у 1919 р., яка розпочалася у Вінниці, доцент І. Ніколіна – історії Голодомору 1932-1933 рр. на Вінниччині, доцент І. Мазур – давній історії краю та археологічним пам’яткам, доцент О. Неприцький – співпраці Вінницького обласного осередку міжнародної громадської організації «Україна-Польща-Німеччина» і Великопольського центру освіти і курсів самоврядування у сфері місцевого самоврядування у 2012-2016 рр.

Активну участь у роботі конференції взяли аспіранти кафедри. О. Коваль підготувала доповідь про швидку залізничну допомогу – санітарні потяги та їх команди в армії УНР 1918-1920 рр.; Д. Ленчук – про трипільські старожитності з колекції розкопок П. І. Хавлюка у лабораторії з археології факультету історії, права і публічного управління ВДПУ імені М. Коцюбинського; О. Серветнік – про Декларацію про державний суверенітет України 1990 р.