Cоціокультурний проєкт
«Кримські татари: коли ми повернемось…»

16.05.2020 р.

Викладачі кафедри історії та культури України факультету історії, права і публічного управління (ФІППУ) Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського проф. Коляструк О. А., доц. Войнаровський А. В., доц. Жмуд Н. В. спільно зі студентами факультету взяли участь у реалізації соціокультурного проєкту Українського культурного фонду «Кримські татари: коли ми повернемось…», за сприяння Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА, кримськотатарської ГО «Ветан», ГО «Подільська спадщина».

Одним з результатів проєкту стала документальна вистава на основі усно-історичних свідчень. Ці усні історії вимушено переселених кримських татар, що наразі проживають у с. Нова Гребля Калинівського району, були зібрані під час літньої етнографічної практики студентами ФІППУ. Під час зустрічей студенти-історики щиро відгукнулись на трагедію кримських татар, переживали їх історії як власні, безпосередньо розуміючи, що ми маємо з ними спільну неподільну історію: не буває чужої біди – вона відгукується в серцях небайдужих громадян України.

За сприяння Піскунової Юлії, випускниці факультету, що є заступницею голови кримськотатарської ГО «Ветан» студенти ФІППУ: Катерина Кулик, Єва Сарабун, Яна Жигола, Роман Корчак, Діана Падчос – підготували і представили документальну виставу «Кримські татари: коли ми повернемось…» про три періоди з історії кримськотатарського народу: депортацію, повернення в Крим на початку 90-х та вимушене переселення через анексію Криму Російською Федерацією.

Завдяки небайдужим справжнім людям, громадянам, майбутнім гарним фахівцям, – ми всі разом й переможемо! Різні народи – спільна історія – одна нація!

Переглядів: 1