Візит до Шаргорода

12.10.2019 р.

На запрошення адміністрації міста Шаргород колектив Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського відвідав цей чудовий куточок Вінницької області з виставками, майстер-класами, та святковим концертом. Дійство відбулося в рамках проекту «Від шаленого штетлу до сучасного мистецтва», який реалізують в межах конкурсу «Малі міста – великі враження». Загальна мета проекту - створення та презентація інноваційного туристичного продукту: екскурсії-квесту «Від шаленого штетлу до сучасного мистецтва» на базі міста Шаргород Вінницької області, яке володіє величезною історико-культурною спадщиною та має потенціал до перетворення на потужний туристичний та культурний центр, єдиний історико-культурний центр духовної толерантності та злагоди, де унікальні пам’ятки історії та культури трьох народів: українського, польського та єврейського не лише збереглися для нащадків, але й надихають нові покоління жителів та гостей міста на творення нових смислів та сюжетів ХХІ століття.

У мистецькому містечку відбулися виставки рушників, ляльок-мотанок, організованих Т.П.Пірус, які вразили відвідувачів своєю автентичною оригінальністю та неповторністю. Старовинними речами побуту дивувала усіх та презентувала В.В. Москвіна. Приваблювали наймолодших пошановувачів гри на металофонах та інших музичних інструментах майстер-класи, організатором яких стали Якименко Ю. та її студенти - Приймук Д., Прудивус Ю., Пуршега В. Родзинкою свята стала чудова виставка картин студентів Педуніверситету, яку представляла Л.В. Старовойт, вона не залишила байдужими нікого із глядачів. Ще одним із оригінальних та однозначно цікавих майстер- класів був "Магічна хімія" від Т.М. Дабіжук, де студенти - Прилуцька А, Шкробатюк Г, Бойцов В. в образі клоунів дивували жителів Шаргородщини неймовірними хімічними фокусами.

Запалювали усіх присутніх: Народний аматорський ансамбль танцю " Роза вітрів" на чолі з керівником В.В. Канською, вокалісти - Ю. Гораш, В.Хохлан, В.Цвілишин, І. та К. Ггрицюк, М.Жилінська, М.Чередніченко. Незмінними ведучими свята за доброю традицією були М. Добжанська та Я. Самоєнко.

Концертну програму, яка стала вогником радощів і додала теплих променів сонця у прохолодну осінь, організували Л.С. Задворняк, О.В. Біцюк, А.В. Семенова. Вдячні глядачі шаленими оплесками проводжали артистів та майстрів. Ми впевнені, це тільки початок таких свят та спільних проектів.

Людмила Задворняк, Ярослава Пилипенко

Переглядів: 1