Візит до США

20.06.2019 р.

Декілька днів тому сповнені вражень студентки третього курсу факультету іноземних мов Вікторія Кісіль, Анна Мкртичева, Юлія Петлінська та студентка першого курсу факультету філології і журналістики імені Михайла Стельмаха Марина Швець повернулися з США. Дівчата брали участь у програмі, яку пропонує факультет іноземних мов Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського.

Програма працює вже протягом 10 років та передбачає проходження інтернатури та підготовку до наукової роботи, яку виконує кожен студент після закінчення ступеня бакалавра, у одному із вищих навчальних закладів Сполучених Штатів – Southeast Missouri State University. Також ще однією великою перевагою цієї практики є удосконалення англійської у мовному середовищі.

Відповідно програми, протягом трьох тижнів студенти проживають на території «кампусу», тобто студентському гуртожитку, та мають шанс відчути особисто життя справжнього американського студента. Викладачі Southeast Missouri State University разом з викладачами ВДПУ розробляють насичений та неймовірно цікавий графік, який включає як відвідування занять так і велику кількість різних культурних та розважальних заходів.

Під час навчального процесу студенти спілкуються з американськими професорами, які діляться знаннями із різних сфер та галузей науки, таких як культура, історія, мистецтво, література, інноваційні технології та їх використання в освітньому процесі, методика викладання іноземних мов та різних аспектів вивчення англійської.

Більше того студенти мають змогу познайомитися з американською культурою та історією. Разом з викладачами Southeast Missouri State University учасники програми відвідують багато цікавих місць та заходів, а також професори запрошують українських гостей до своїх домівок на сімейні вечері. Цього року дівчата побували на екскурсії в Сент Луізі та сусідньому Рівер кампусі із видом на Міссісіпі та музеєм, в національних парках «Trail of Tears State Park» та «Bollinger Mill State Historic Site», на політичних дебатах, на засіданні “Cape Rotary club”, побачили цінну колекцію рідкісних книг, декілька разів ходили до місцевого кінотеатру та вперше за історію програми, мали триденну подорож до Чикаго. Гості з України не лише навчалися та розважалися, але й знайомили американців із багатою українською культурою. Студенти показали чотири різних презентації про Україну: для дітей у літній школі Кейп Джирардо, для студентів країн сходу, презентацію українських страв в Сенаті та фінальну презентацію для усіх жителів міста. Також святкували національне свято США – День пам”яті (Memorial day) у будинку Доктора Устінової, насолоджувалися традиційним американським обідом вдома у Памели і Бена Елісс та смакували прощальний обід в сімейному колі Доктора Девіда Пауела.

На додаток, студентки були присутніми на знаменній для нашого університету події – зустрічі з президентом Southeast Missouri State University та підписанні продовження угоди про співпрацю між Вінницьким державним педагогічним університетом імені Михайла Коцюбинського та Південно-Східним державним університетом штату Міссурі, США.

Дівчата з великим захопленням діляться враженнями та розповідають про свій неоціненний досвід, який здобули протягом цих трьох тижнів. «Це були неймовірні три тижні в Америці і я дуже вдячна усім, хто допоміг втілити мою мрію в реальність. Від професорів ми отримали багато нових знань, а головне відчували себе членами їх сімей…» - розповідає Анна Мкртичева.

Юлія Петлінська додає: «Я їхала отримати багато нової інформації та удосконалити свої мовні навички, а на додаток я отримала багато яскравих моментів та нових друзів. Я переконалась, що англійська дійсно інтернаціональна мова і її знання в сучасному суспільстві величезне».

«Я люблю подорожувати і спершу розцінювала цю поїздку як звичайну подорож, але я мала неймовірну можливість відчути на собі усі переваги американської освіти та перейняти методи викладацької справи, поспілкуватися з інтернаціональними студентами, тож отриманий там мною багаж знань і досвіду допомагатиме мені для майбутньої роботи вчителя» - говорить Вікторія Кісіль.

Марина Швець, перша студентка філологічного факультету, яка взяла участь у цій програмі, зазначає: «Сучасне суспільство просто вимагає знати декілька мов. Завдяки цій програмі я зрозуміла цінність знання іноземної мови не лише в спілкуванні, але і у викладанні рідної мови.»

Але усі разом, одноголосно дівчата не перестають дякувати ВДПУ та його викладачам, особисто ректору Лазаренко Наталії Іванівні, декану факультету іноземних мов Ямчинській Тамарі Іванівній та викладачу, який вже протягом 10 років займається цією програмою Кузьміній Світлані Анатоліїній за можливість надану їм та, без перебільшень, за найяскравіший досвід у їхньому житті.

Також безмежно вдячні усім професорам Southeast Missouri State University, а саме Доктору Ірині Устіновій, Доктору Кевіну Тімліну, Доктору Флойду Локхарту, міс Геланії Локхарт, міс Іріс Дордоні та Бенджаміну Дордоні, Доктору Девіду Пауелу, Доктору Карл Хесс, міс Петі Дхел, Доктору Дженіфер Вайс, Доктору Кендрик, Доктору Сара Дітріх, Доктору Сандра Кокс, міс Трейсі Резерфорд, Доктору Кріс Рігер, містеру Бену та місіс Памелі Елісс, президенту Варгасу, міс Бреані Уолінг та місіс Еф Сідірополіс.

Також студентки відмічають, що володіння кількома мовами відкриває більше соціальних та культурних можливостей, а рівень підготовки, який забезпечує факультет іноземних мов ВДПУ, надає багато перспектив для кар’єрного та особистого росту. Співпраця між університетами плідно і успішно працює уже 10 років і надає можливість не лише пройти інтернатуру в США, але й отримати подвійний диплом та здобути ступінь магістра в США.

Тому вірте в себе, працюйте наполегливо, обирайте правильні перспективи і ви обов’язково досягнете найвищих цілей.

https://news.semo.edu/southeast-renews-partnership-with-ukrainian-institution/

Переглядів: 1