II етап першого відбіркового туру
Всеукраїнської олімпіади з педагогіки

14.05.2019 р.

У Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського відбувся другий етап першого відбіркового туру Всеукраїнської олімпіади з педагогіки. Участь у ньому взяли студенти-другокурсники, які саме зараз вивчають цю ключову дисципліну. Олімпіада організовується вже багато років поспіль викладачами кафедри педагогіки і професійної освіти. Захід проходить у два етапи – відбірковий і фінальний, при чому завдання розраховані на формування й розвиток професійних компетентностей майбутніх учителів. Вже декілька років поспіль олімпіаду організовує і проводить доцент кафедри педагогіки і професійної освіти – Давидюк Марина Олександрівна.

На першому відбірковому етапі – 23 квітня 2019 року – всі охочі мали можливість написати тест ( 25 тестових завдань) і міні-есе з проблемного педагогічного питання (порівняльний аналіз поглядів Г.В.Ф. Гегеля і Л.С. Виготського на доцільність урахування індивідуальних особливостей учнів у освітньому процесі).

За результатами першого етапу у фінал конкурсу вийшли 7 студентів з різних факультетів.

Фінал першого туру передбачав презентації фрагментів уроків з демонстрацією способів реалізації різних дидактичних принципів (для цього студентам була потрібна попередня підготовка свого педагогічного проекту упродовж двох тижнів після першого етапу).

Студенти виявили високий рівень теоретичних знань і практичних умінь, продемонстрували власні педагогічні здібності, креативний підхід у виконанні завдань, прекрасну культуру мовлення і педагогічну техніку.

Оцінювання студентських виступів здійснювалося за 100-бальною шкалою відповідно до розроблених організаторами критеріїв. Членами журі (професором Галузяком В. М., доцентами Сапоговим В.А., Холковською І.Л., Волошиною О.В., заступником директора ННІПППКФК з виховної роботи, кандидатом педагогічних наук Опушко Н.Р.) були визначені найкращі виступи майбутніх педагогів.

За результатами підрахунку балів призові місця посіли студенти:

- Перше місце - Хоменко Альбіна ( факультет іноземних мов) і Грінберг Олександра (ННІПППФВК, спеціальність «Комп’ютерні технології»)

- Друге місце поділили між собою Петрук Каріна (факультет математики, фізики і технологій) та Ільченко Яна (факультет філології і журналістики імені Михайла Стельмаха);

- Третє місце розділили Гончар Олександр (природничо-географічний факультет), Гушевата Юлія (факультет фізичного виховання і спорту) і Дмитерко Наталя ((ННІПППФВК, спеціальність «Комп’ютерні технології»).

Олімпіада з педагогіки, як свідчить досвід її проведення, виявляється гарною підготовкою і до екзамену і до майбутньої практики в школі.

Щиро вітаємо переможців та їхніх наставників – викладачів кафедри педагогіки і професійної освіти! Зичимо студентам професійного зростання і подальших перемог!

Ярослави Пилипенко, Марини Давидюк

Переглядів: 1