Виставка в лабораторії з етнології Поділля

12.04.2019 р.

У музейно-просвітницькому центрі Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського зібралась педагогічна родина з нагоди славної події-виставки рушників і писанок педагога, етнографа, краєзнавця, завідувача навчально-наукової лабораторії з етнології Поділля Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, Члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України, Національної спілки краєзнавців України, Національної спілки журналістів України – Тетяни Петрівни Пірус .

На свято завітало чимало гостей, які прийшли помилуватись виставкою та під звуки музики надихнутись красою мистецтва.

Із вітальним словом до усіх присутніх звернулись: заслужений працівник освіти України, ректор Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, професор Наталія Іванівна Лазаренко, декан факультету історії, етнології і права, професор Зінько Юрій Анатолійович. Вокальними номерами та бурхливими оплесками віншували пані Пірус.

Понад 25 років у Педуніверситеті Тетяна Петрівна проводить майстер-класи з писанкарства напередодні Великодня. Традиційне писанкарство – основна подвижницька робота та справа Тетяни Петрівни, яка за чверть століття навчила більше 10 000 жінок і дівчат з різних куточків області й України, а також іноземних громадян. На виставці була представлена не лише неймовірна колекція писанок, а й фондова колекція вишитих рушників, яка формувалась протягом 25 років, з часу створення Народознавчого центру.

Вельмишановна, Тетяно Петрівно, Ваші здобутки створені щоденною наполегливою працею, Ваш доробок є одним із найвизначніших досліджень наших сучасників, є багатством усієї української культури та спадщини, яка передаватиметься із вуст в уста, із покоління в покоління.

Бажаємо здоров’я, сонця у зеніті,

Любові, доброти і щастя повен дім.

Нехай у серці розкошує літо

І соняхом квітує золотим.

Хай постійний успіх, радість і достаток,

Сипляться до Вас, немов вишневий цвіт.

Хай життєвий досвід творить з буднів свято,

А Господь дарує многа, многа літ.

Ярослава Пилипенко

Переглядів: 1