головна
науково-дослідна робота
підготовка кадрів
видавнича діяльність
наукові заходи
студентська наука
наукове товариство
співробітництво з ВНЗ
співробітництво з містом
міжнародне співробітництво
науково-методична рада
наукові школи
наукові видання
спеціалізована вчена рада Д 05.053.01
головна ВДПУ

Науково-дослідна робота студентів та молодих вчених

Важливим компонентом наукової діяльності навчального закладу є науково-дослідна робота студентів. У 2016-2017 н.р. в університеті функціонує 147 студентських наукових гуртків, проблемних груп і груп підготовки до Всеукраїнських студентських олімпіад і конкурсів. Різними формами науково-дослідної роботи охоплено майже 3 000 студентів.

Перший етап Всеукраїнських студентських олімпіад в університеті проходив у два тури: грудень 2015 року і лютий – березень 2016 р. Загалом було проведено 37 олімпіад першого етапу, в якому взяли участь 937 студентів. Усім студентам-переможцям і призерам І етапу наказом ректора № 47 від 21 березня 2016 р. оголошено подяку. Від імені керівництва структурних підрозділів студенти-переможці першого етапу також були нагороджені грамотами та подяками.

Високою активністю характеризується участь студентів університету в ІІ етапі Всеукраїнських студентських олімпіад. Загалом до 21 базового ВНЗ були відряджені 44 студенти (в попередньому році – 32). За результатами ІІ етапу ВСО в активі закладу 3 призових місця з «Географії», «Технологічної освіти», «Дошкільної освіти».

До речі, згідно із наказом МОН України №1495 від 09.12.2016 р. наш університет призначено базовим ВНЗ з проведення Другого етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з «Української мови (за професійним спрямуванням)» на 2017-2019 рр.

Звітного року студенти успішно взяли участь у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук, відправивши до базових ВНЗ 31 роботу. 26 студентів були запрошені до участі у підсумкових конференціях, 19 з них стали переможцями й призерами конкурсу. За результатами конкурсу вихованці університету вибороли: 6 перших місць (з «Математичних наук», «Української мови і літератури», «Педагогічної і вікової психології», «Теорії і методики професійної освіти»), 10 других місць (з «Географічних наук», «Спорту (за видами)», «Математичних наук», «Фізики», «Історичних наук», «Початкової світи», «Педагогічних наук») та 3 третіх місця (з «Дошкільної освіти» та «Фізики»).

Запорукою успішного виступу студентів стали зусилля їхніх наукових керівників (Абрамчук В.С., Кадемія М.Ю., Куцевол О.М., Коломієць Л.І., Бак С.М., Мисліцька Н.А., Костюкевич В.М., Вознюк Т.В., Романюк І.М., Деркач О.О., Галузяк В.М., Канський В.С., Заболотний В.Ф., Голюк О.А).

У поточному навчальному році факультет математики, фізики і технологій вже вкотре був обраний базовим ВНЗ для проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з «Математичних наук», який традиційно пройшов на високому організаційному та методичному рівні.

Динаміка кількості переможців ІІ етапу Всеукраїнських студентських олімпіад та ІІ туру Всеукраїнських конкурсів студентських науково-дослідних робіт за останні 5 років представлена на рисунку.

Варто також відзначити успіхи наших вихованців, які беруть участь у міжнародних і всеукраїнських наукових олімпіадах, конкурсах, турнірах, що проводяться поза планом МОН України.

Вже вкотре під керівництвом викладачів кафедри фізики і методики навчання фізики, астрономії збірна команда ВДПУ стала найкращою командою серед педвузів на XV Всеукраїнському студентському турнірі фізиків, а один студент ще й посів третє місце в індивідуальній першості.

Під керівництвом викладачів кафедри інноваційних та інформаційних технологій в освіті студенти факультету математики, фізики і технологій, факультету філології й журналістики, факультету іноземних мов, факультету історії, етнології і права, а також природничо-географічного факультету стали переможцями та призерами фінального етапу ХV Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт-2016», а також лауреатами ХІІ Всеукраїнського конкурсу «Вчитель-новатор».

Під керівництвом викладачів кафедри української літератури студенти факультету філології й журналістики посіли призові місця на VІ Міжнародному мовно-літературному конкурсі імені Шевченка та XVI Міжнародному конкурсі у галузі українознавства на здобуття премії імені Ковальських.

Загалом у всіх міжнародних і всеукраїнських студентських наукових олімпіадах, конкурсах і турнірах завойовано 46 призових місць, що є найкращим показником за останні п’ять років. Наказом ректора №303 від 7 червня 2016 року за визначні успіхи в НДР студентів 38 наших вихованців були нагороджені грамотами університету, а 26-ти викладачам-науковим керівникам за ефективну організацію студентської науково-дослідної роботи були оголошені особисті подяки.

Наш навчальний заклад традиційно є не лише успішним учасником, а й сумлінним організатором студентських науково-методичних заходів найвищого рівня. Так, спільно з управлінням освіти і науки Вінницької обласної держадміністрації університет традиційно проводить регіональні етапи Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика і Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. У звітному році зазначені заходи традиційно пройшли на високому організаційному та методичному рівні.

Варто відзначити високий рівень організації та проведення міжнародних і всеукраїнських студентських наукових конференцій і семінарів на базі нашого закладу. На високому рівні проведено щорічну наукову конференцію викладачів, докторантів, аспірантів і студентів університету. Під час роботи 64 секцій було заслухано понад 1300 наукові доповіді, серед яких 938 – студентські.


2016 © ВДПУ