ГЕОГРАФІЧНИЙ ТУРНІР ЄДНАЄ УКРАЇНУ!

24.05.2018 - 25.05.2018 рр.


Другий рік поспіль, 24-25 травня 2018 року, на кафедрі географії природничо-географічного факультету Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського проходив географічний турнір на кубок Заслуженого діяча науки і техніки України, доктора географічних наук, професора, завідувача кафедри Григорія Івановича Денисика. Метою турніру стала популяризація географічної науки, перевірка туристичних навиків, пропаганда здорового способу життя та налагодження дружніх стосунків між студентською молоддю провідних вищих навчальних закладів України.

Свої команди до участі у турнірі підготували і привезли однодумці та учні єдиної в Україні Школи антропогенного ландшафтознавства, яку започаткував і керує її роботою Денисик Г.І. Всього їх було 8: «Гольфстрім» факультету торгівлі, маркетингу та обслуговування та факультету економіки, менеджменту та права Вінницького торговельно-економічного інституту КНТЕУ; «Січеслав» геолого-географічного факультету Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара; «Тумалт» природничого факультету Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка; «Георозум» факультету географії, туризму та історії Криворізького державного педагогічного університету; «Меридіан» географічного факультету Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки (м. Луцьк); «Саламандри-МЕГУ» природничо-географічного факультету Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука (м. Рівне); «Terra» географічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича; «Вінніцит» природничо-географічного факультету Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського.

Програма турніру була досить насиченою і змістовною. Після урочистого відкриття, яке відбулось в стінах університету, команди демонстрували свої візитки, під час яких учасники проявили креативний підхід, дотепність та артистизм. Наступний етап – географічний «Брейн-Ринг», який провів Денисик Г.І.

Учасники турніру та їх тренери після цього етапу побували на екскурсії у музейно-просвітницькому центрі Педуніверситету та скуштували смачний обід у студентській їдальні.

Практичний етап турніру відбувався в урочищі Сабарів, що є унікальним в геолого-геоморфологічному та історичному аспектах та уже багато років є улюбленим місцем відпочинку вінничан. Саме там було розбито табір та організовано польову кухню, якою так славиться наш факультет.

Перший день змагань завершився смачною вечерею, конкурсом туристичної пісні та дружнім спілкуванням біля багаття з піснями під гітару та баян.

Природа підготувала свої випробування: дощ та пориви вітру. Проте, і наметове містечко, і усі учасники гідно подолали перешкоди, оскільки мали необхідний практичний досвід, здобутий у походах та тренуваннях. Програма другого конкурсного дня включала в себе такі етапи: складання наплічника, розпалювання багаття, спортивне орієнтування на місцевості та приготування козацького куліша.

Учасники і організатори змагання з великим нетерпінням чекали на підведення підсумків турніру. У ході напруженої боротьби кубок та головний приз (унікальне видання національного атласу України) виборола команда «Terra» географічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (тренер команди – кандидат географічних наук, доцент кафедри географії та менеджменту туризму Бучко Жанна Іванівна); ІІ місце посіла команда «Вінніцит» природничо-географічного факультету Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського (тренер – кандидат географічних наук, старший викладач кафедри географії Канський Володимир Станіславович); ІІІ місце – команда «Меридіан» географічного факультету Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки з міста Луцька (тренер – асистент кафедри туризму та готельного господарства Пасічник Михайло Петрович).

Організатори турніру висловлюють щиру подяку усім спонсорам заходу: Благодійному фонду «Подільська громада»; директору мережі спортивних клубів та магазинів «Максимус», доктору педагогічних наук, доценту кафедри фізичного виховання Максимчуку Борису Анатолійовичу; Інституту передових технологій (м. Київ); ТМ «Рудь» в особі Наталії Скрипник; ТМ «МАК-ВАР Екопродукт» в особі директора Олексія Вартаняна; ТМ «Всеволодівські делікатеси» в особі директора Олега Матущака; кабінету краси та здоров’я «Фішка» в особі директора Сергія Астаніна.

Швидко пролетів час змагань, учасники турніру неохоче покидали табір, обмінювались адресами та телефонами і одностайно висловлювали думку, що турнір був добре організований, і такі заходи вкрай необхідні та повинні тривати довше.



Автори:

Тетяна Дабіжук – кандидат біологічних наук, доцент кафедри хімії та методики навчання хімії, заступник декана з виховної роботи природничо-географічного факультету

Вікторія Канська – кандидат географічних наук, старший викладач кафедри географії


переглядів: 1